Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Gdzie najmniejsze podwyżki OC dla młodego kierowcy?

› Motoryzacja ponad rok temu    22.03.2017
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. fotolia.pl

Ceny polis OC nigdy nie należały do najniższych, ale w 2017 roku koszt tego obowiązkowego ubezpieczenia jeszcze znacznie wzrósł. Dotknęło to zwłaszcza młodych kierowców, którzy zawsze byli grupą podwyższonego ryzyka dla towarzystw ubezpieczeniowych.

 

R E K L A M A

Towarzystwa ubezpieczeniowe różnie interpretują pojęcie „młodego kierowcy”. Dla niektórych są to osoby do 24 roku życia. W innych górna granica przesuwa się do 26 lat, a czasem nawet do 30 lat. Warto więc, aby nie przepłacić, prześledzić oferty różnych ubezpieczycieli, korzystając z Kalkulatora OC Rankomat.

Z kalkulacji najniższych cen polis OC dokonanych przez klientów Rankomat.pl od stycznia 2016 do stycznia 2017 wynika, że najmniejsze podwyżki za ubezpieczenie dla młodych kierowców w wieku od 18 do 24 lat zastosowała firma Allianz Direct, która podniosła cenę polisy OC średnio o 795 zł (61%). Drugie miejsce w tym rankingu zajęły: Generali i Link4 (po 63%, średnio: 822 zł/826 zł), a kolejne Liberty (Axa Ubezpieczenia) - (65%, średnio 850 zł).

Nieco mniejsze podwyżki obowiązkowego ubezpieczenia OC zanotowano dla wszystkich młodych kierowców, biorąc pod uwagę właścicieli aut w wieku od 18 do 30 lat. Ponownie najlepsze w rankingu okazało się towarzystwo Allianz Direct (52% podwyżki, średnio 403 zł). Kolejne pozycje zajęły Aviva (53%, średnio 413 zł) i You Can Drive (grupa Ergo Hestia) - (54%, średnio 413 zł).

W najlepszej sytuacji byli „najstarsi” młodzi kierowcy, czyli osoby w wieku od 25 do 30 lat, często traktowani już przez towarzystwa ubezpieczeniowe jako „normalni” właściciele aut. Kierowcy w tej grupie wiekowej korzystali już także ze zniżek za bezszkodową jazdę. Najmniejsze podwyżki dla tej grupy wiekowej proponowały Aviva (45%, średnio 282 zł), Proama (46%, średnio 303 zł), Allianz Direct (47%, średnio 304 zł) i You Can Drive (47%, średnio 295 zł).

Jeżeli jesteś młodym kierowcą możesz również skorzystać z kilku sposobów zakupu tańszej polisy OC. Wybierz samochód z jak najmniejsza mocą silnika (towarzystwa ubezpieczeniowe zdecydowanie drożej wyceniają auta z dużymi silnikami). Jeżeli jednak wolisz „większe” samochody pomyśli o dodaniu do polisy doświadczonego kierowcy (najlepiej kogoś z najbliższej rodziny). Będziesz mógł korzystać z jego zniżek i zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych. Zapłać za ubezpieczenie z góry. Rozłożenie składki na raty powoduje znaczne podniesienie jej ceny. Porównuj oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych na stronie rankomat.pl. Wypełniając jeden formularz otrzymasz rzetelne ceny od kilkunastu ubezpieczycieli i w kilka minut dowiesz się, kto proponuje ci najkorzystniejsze ubezpieczenie.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A