› Sport i rekreacja 5 miesięcy temu    15.04.2018
Piotr Hain
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Lena Jankowiak na podium mistrzostw Wielkopolski skrzatekLena Jankowiak na podium mistrzostw Wielkopolski skrzatek fot. Andrzej Poźniak

Kończący się weekend przyniósł kolejne sukcesy gizalskiej młodzieży przy tenisowych stołach.

Lena Jankowiak została wicemistrzynią województwa skrzatek w tenisie stołowym. Zawodniczka Chrobrego Gizałki pokonała 3:2 Aleksandrę Przybylską (Polonia Śmigiel) i 3:0 Amelię Szabałę (KS Dąbcze), a uległa 1:3 najlepszej Kalinie Żaczek (Mini-Max Lubasz). Zawody odbyły się wczoraj w Poznaniu. Dzisiaj natomiast Maja Majdecka i Ewa Mazurek rywalizowały w eliminacjach międzywojewódzkich o awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych.Na drodze do grona 16 najlepszych zespołów w Polsce dziewczętom z Gizałek stanęły drużyny KS Polonia Śmigiel, UKS Zalew Stepnica oraz UKS Chrobry Międzyzdroje,. W tym turnieju marginesu błędów nie było, gdyż awans uzyskiwał tylko zwycięski zespół, a rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”. Zawodniczki trenera Andrzeja Poźniaka pokonały kolejno 3:1 Śmigiel, 3:0 Międzyzdroje i 3:1 drużynę ze Stepnicy, wygrały zawody, zapewniając sobie finałowy występ w dniach 3-6 maja.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.