Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Gmina Czermin. Numery zamiast ulic. Czas to zmienić?

› Aktualności ponad rok temu    13.03.2018
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A

Czermin – to jedyna gmina w powiecie bez ochrzczonych ulic. W każdej wsi – nawet w tej największej - Broniszewicach - są jedynie numery posesji. To zwłaszcza dla kurierów czy służb ratunkowych stanowi nie lada problem w dotarciu we właściwe miejsce na czas. Pisaliśmy o tym na łamach „Życia Pleszewa”. Czy jest szansa, żeby to zmienić?

R E K L A M A

 

Mieszkańcy Broniszewic uznali, że nie nadszedł jeszcze ku temu czas. – Byli przeciwni, ale trzeba zaznaczyć dlaczego – mówi wójt, Sławomir Spychaj. No więc dlaczego? – Trzeba postawić sobie pytanie czy można z tym poczekać – odpowiada. I po chwili tłumaczy. - Rozeznałem rynek. Straż posługuje się systemem, który pokazuje lokalizację poszczególnych numerów i wskazuje drogę – jak w dane miejsce dojechać. Problemu więc teoretycznie nie ma. No to i potrzeby nazewnictwa ulic też nie ma.

 

Co z kolei o nadaniu nazw ulic myślą mieszkańcy Czermina? O tym przyczytasz w nowym, aktualnym numerze "Życia Pleszewa".

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Michał
ponad rok temu 1
zmiana numeracji domów i dodanie ulic wymaga nakładu pracy. Wójt i cała ekipa woli spokojnie wegetować i martwić się o to jak zabić nudę w dzień powszedni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A