Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Gmina Gołuchów. Powstanie nowa stacja elektroenergetyczna? Ludzie mają obawy

› Aktualności 4 miesiące temu    8.09.2019
Redakcja
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Gołuchów. Podczas ostatniej sesji debatowano nad uchwałą, która pozwala przystąpić do prac nad sporządzeniem planu zagospodarowania przestrzennego na rejonu kilku wsi - co z kolei może umożliwić w przyszłości na budowę nowej stacji elektroenergetycznej wraz z liną zasilającą. Część mieszkańców sprzeciwia się wspominanym planom, podzieleni są też radni. 

 

Dyskusja nad planami budowy nowej stacji elektroenergetycznej wraz z zasilającą linią trwa w gminie od kilku miesięcy.

- Spółka Energa Invest z siedzibą w Gdańsku zwróciła się do wójta z wnioskiem o sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie: Karsy, Czechel, Szkulda, Kucharki, Kuchary - wyjaśniała podczas ostatniej sesji rady gminy sekretarz Tatiana Stefaniak.

Wspomniana inwestycja ma na celu poprawić bezpieczeństwo energetyczne oraz generalnie dostępność do energii elektrycznej - dzięki nowym liniom zminimalizowane zostanie m.in. ryzyko przerw w dostawie prądu. To zabezpieczy z kolei nie tylko prywatnych odbiorów, ale także lokalne firmy.

Dlatego wstępna opinia gminnych urbanistów dała zielone światło do przedłożenia stosownej uchwały radnym. - Projekt mówi o rozpoczęciu procedury sporządzenia miejscowego planu. To dopiero pierwszy krok w procesie planowania - podkreślała przy tym sekretarz.

Okazuje się, że wspomniana inwestycja budzie obawy samych mieszkańców, którzy mieszkają we wspomnianym rejonie. - Zrobiliśmy spotkanie z mieszkańcami tego obrębu, gdzie ma przebiegać inwestycja, w lipcu. No i mieszkańcy i właściciele na zebraniu powiedzieli „nie” - komentował podczas sesji radny Marian Wysocki z Czechla. - W związku z tym skierowałem pismo do urzędu i pana przewodniczącego rady, żeby odstąpić od planowanej inwestycji. Ja jestem jej przeciwny - podkreślał.

WIĘCEJ O SPRAWIE PRZECZYTASZ W NAJBLIŻSZYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gregor
4 miesiące temu ocena: 62%  9
Wiecie co to jest klaster energetyczny ? Nie ? To jest to, czego na większości terenu pozamiejskiego Polski brakuje a brak takowego powoduje, że jak pierdyknie piorun w stację, lub wymieniają linię 5 wiosek dalej, wy nie macie prądu przez tydzień. Chcą wam dogodzić za swoje, a wy macie z tym jeszcze problem. Spokojnie. Zużycie prądu wzrasta (dwie wielkie fabryki na terenie gminy a jedna z nich ciągle się rozrasta), linie są przeciążone. Prędzej czy później wróci 20 stopień zasilania jak za komuny. Sami będziecie biegać za przebudową sieci, ale wtedy już , bądźcie pewni, będziecie musieli ją wykonać za swoje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert
4 miesiące temu ocena: 50%  8
Te słupy mają iść przez pola z dala od zabudowań więc lepiej niech ciemnica będzie w gminie bo rolnik broni ziemi i nie będzie na środku pola swoim sprzętem za kilkaset tysięcy objeżdżać słupa energetycznego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chela z Czechela
4 miesiące temu ocena: 80%  7
Robert - żadne słupy nie będą łaziły po polach i pola ci nie zadepcza, one będą wkopane w ziemię i będą stały w bezruchu. Nie wprowadzaj galimatiasu w głowach Gołuchowian, nie mieszaj.
~ Aleks
4 miesiące temu ocena: 89%  6
Chłopy, nie zgadzajcie się na żadną budowę! Jak wam postawią taką stację elektroenergetyczną, to w całej wsi kury przestaną się nieść !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zuberek
4 miesiące temu ocena: 83%  5
...a świnie przestaną żreć zaś krowy zamiast mleka będą dawały wodę beztłuszczową.
~ Zizu
4 miesiące temu ocena: 64%  4
Ludzie jestem za wystarczy mała burza i już nie ma prądu. Ale wy wolicie zacofanie i XIX wiek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miejscowy
4 miesiące temu ocena: 22%  3
Jak jesteś tak pro rozwojowy to może koło twojego domu niech pobudzają przecież nie masz nic przeciwko.
~ Michał
4 miesiące temu ocena: 100%  2
A zdanie wójta? Jakie jest? Dlaczego się nie wypowiada?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zuberek
4 miesiące temu ocena: 100%  1
A skąd wójt ma wiedzieć co to jest klaster energetyczny, on czeka aż rada gminy się zgodzi i wtedy podpisze decyzję. Zachowuje się jak tchórz.