Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Gmina Pleszew. Dożynki miejsko-gminne odbędą się w Sowinie

› Aktualności 3 miesiące temu    13.08.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Od lewej: Piotr Winiecki z Bógwidz, Joanna Obecna z Lubomierza, Hanna Cyrulewska z Taczanowa Drugiego oraz Bogdan Salamon z SowinyOd lewej: Piotr Winiecki z Bógwidz, Joanna Obecna z Lubomierza, Hanna Cyrulewska z Taczanowa Drugiego oraz Bogdan Salamon z Sowiny fot. arch. urzędu

Gmina Pleszew. Tegoroczne dożynki miejsko-gminne w gminie Pleszew odbędą się w Sowinie. Imprezę zaplanowano na 25 sierpnia.

 

- Gospodarzem tegorocznego święta plonów w gminie Pleszew jest Sowina, ale do wspólnego świętowania przyłączają się okoliczne wsie - wyjaśnia Anna Bogacz, rzecznik pleszewskiego urzędu.

Jak będzie wyglądała impreza, którą zaplanowano na 25 sierpnia? O godz. 15.00 odbędzie się msza św. dziękczynna za plony w kościele p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Sowinie. O 16.15 odbędą się główne uroczystości dożynkowe na placu przy wigwamie w Sowinie. Obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Poligrodzianie”.

Na 16.45 zaplanowano występ dzieci ze szkół w Sowinie Błotnej i Taczanowie Drugim, a na 17.00 pokaz tańców regionalnych. O 17.30 wręczone zostaną podziękowania za najpiękniejsze witacie dożynkowe a o 18.00 wystartuje zabawa dożynkowa - z DJ Biel.

Starostami tegorocznych dożynek miejsko-gminnych będą: Hanna Cyrulewska z Taczanowa Drugiego oraz Bogdan Salamon z Sowiny.

Hanna Cyrulewska ma 35 lat i wspólnie z mężem Grzegorzem prowadzą dwa gospodarstwa rolne: jedno w gminie Pleszew, drugie w gminie Gizałki o łącznej powierzchni 20 ha. Oba nastawione są na produkcję roślinną. Głównie jest to uprawa zbóż: pszenicy, rzepaku oraz kukurydzy na ziarno. Pani Hanna ukończyła administrację na Uniwersytecie Szczecińskim. Posiada także kurs rolniczy. Pracuje zawodowo w Sądzie Rejonowym w Pleszewie w Wydziale Rodzinnym. Mąż jest policjantem. Bardzo lubi gotować, chętnie pracuje w ogrodzie. Czas wolny poświęca na rodzinne spotkania. Starościna ma dwoje dzieci: 10-letnia Julię i 5-letniego Antosia. Zdradzamy jednak, że już wkrótce rodzina Pani Hani i Pana Grzegorza się powiększy.

Bogdan Salamon z Sowiny ma 64 lata, żonę Małgorzatę i czwórkę dzieci: córkę Darię oraz synów: Emila, Szymona i Tomasza. Najmłodszy pomaga w gospodarstwie i jest kandydatem na następcę w prowadzeniu gospodarstwa. A to liczy 24 ha i nastawione jest na produkcję zwierzęcą, główne hodowlę bydła i trzody chlewnej. Od 17 lat pan Bogdan zajmuje się inseminacją zwierząt po południowej stronie gminy. Po tzw. godzinach starosta odpoczywa, bo jak sam mówi: „jak się człowiek napracuje, to odpocząć musi, najchętniej przed telewizorem”. Chętnie spędza czas z czwórką swoich wnuków: 9-letnią Laurą, 6-letnim Mikołajem, 4-letnim Aleksandrem i najmłodszym Maksymilianem, który ma 3 lata.

Asystentami starosów będą z kolei: Joanna Obecna z Lubomierza oraz Piotr Winiecki z Bógwidz.

Pani Joanna ma 38 lat, wraz z mężem Łukaszem prowadzi 22-hektarowe gospodarstwo rolne. Część ziemi to ich własność, część w dzierżawie. Uprawiają pszenicę, kukurydzę i pszenżyto. Pani Joanna ukończyła m.in. Szkołę Rolniczą w Marszewie oraz Medyczne Studium Zawodowe w Ostrowie Wlkp. Pracuje w zawodzie jako instruktor terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Pleszewie. Mąż prowadzi własną działalność gospodarczą. Państwo Obecni wychowują trzy córki: 12-letnią Zuzannę, 8-letnią Alicję i 5-letnią Lenę. W wolnym czasie Pani Joanna lubi jeździć na rowerze. Relaksuje się także za kierownicą samochodu.

Pan Piotr ma 48 lat i od 17 lat jest Prezesem Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Bógwidzach. Z wykształcenia jest technikiem rolnikiem, ukończył Szkołę Rolniczą w Marszewie. Prowadzone przez niego gospodarstwo ma 250 ha powierzchni – 220 ha to własność, 30 w dzierżawie. Nastawione jest na produkcję trzody chlewnej. Sprzedaż oscyluje w granicach 2,5 tys. sztuk rocznie. Ponadto w gospodarstwie uprawia się kukurydzę, pszenicę, pszenżyto i rzepak. Pan Piotr zatrudnia 12 pracowników. W wolnym czasie lubi oglądać wyścigi żużlowe. Jest ojcem trojga dzieci: 28-letniego Mateusza, 22-letniej Ewy oraz 18-letniej Anny. A już w listopadzie tego roku obejmie dodatkową funkcję dziadka.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ psl
3 miesiące temu ocena: 100%  5
Do posrania z tymi dożynkami. Teraz władza nic nie robi, tylko jeździ po dożynkach od wsi do wsi i napełnia brzuchy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
3 miesiące temu ocena: 92%  4
Powiatowe,gminne miejskie,sołeckie,w kaźdej wsi może jeszcze rejonowe.Zróbta ludziska jedne duże a pieniądze rozdajta rolnikom większą radość i kożyść z tego będzie.A nie lansujecie siebie i tyle kożyści z tego!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wieniec
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Jeszcze będą dożynki wojewódzkie, centralne i kto wie.. eurokolchozowe
~ eo
3 miesiące temu ocena: 100%  2
I jeszcze trzeba dodać, że Pani Hanna Cyrulewska Starościna dożynek jest najlepszą Kierowniczą w Sądzie Rejonowym w Pleszewie :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolnik zawodowy
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Nie kumam... albo się jest doskonałym rolnikiem albo "kierownikiem - sądownikiem" czy policjantem.