Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Gołuchów. Dzieci i młodzież spotkali się z lasem [FOTO]

› Aktualności 3 miesiące temu    10.06.2019
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Pogoda dopisała, atrakcji nie brakowało, a przedszkolaki i uczniowie licznie przybyli na 15 juz festyn edukacyjny "Spotkanie z lasem".

Rozpoczęcia imprezy dokonał dyrektor OKL w Gołuchowie, który był organizatorem festynu - Benedykt Roźmiarek. Na początku swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały uczennice z III LO w Kaliszu, a zaraz po nich przedszkolaki z Gołuchowa. Na scenie rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Las nam darzy", gdzie w kategorii szkół średnich triumfowało pleszewskie niepubliczne LO. Podsumowano także aktywność ekologiczną dzieci i młodzieży w ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. Wręczono nagrody w rozmaitych konkursach oraz odznaki "Opiekun Miejsc Przyrodniczo-Cennych Gołuchowa". Na terenie OKL-u dzieci i młodzież mogli skorzystać z wielu atrakcji. Były warsztaty garncarskie, wikliniarskie, produkcji papieru czerpanego, pokaz dawnych metod konserwowania żywności z wykorzystaniem drewna, demonstracja życia obozowego i uzbrojenia Słowian oraz Wikingów, prezentacja dziegciu i jego zastosowań, zabawy plebejskie, pokazy pszczelarskie, bartnicze, warsztaty kaletnicze, drukarskie i drzeworytnicze, malowania na szkle, liściach torbach płóciennych czy wykonywania własnej biżuterii. Czas upływał szybko przy pięknej pogodzie. Na takim festynie nie było chwili na nudę.

Patronat medialny nad "Spotkaniem z lasem" objęło "Życie Pleszewa".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!