Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Gołuchów. Gmina chce budować Mieszkania Plus

› Aktualności 2 miesiące temu    8.08.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 15 ocen 0 / 0%
A A A

Czy w Gołuchowie powstaną mieszkania plus, według pomysłu Prawa i Sprawiedliwości? Wygląda na to, że gmina poważnie się do tego przymierza.

R E K L A M A

Z programu Mieszkanie Plus, według założeń ustawy o Narodowym Programie Mieszkaniowym, może skorzystać każda osoba fizyczna. Nie ma ustalonej górnej granicy wiekowej, jak to było w przypadku Mieszkania dla Młodych. Z opcji najmu mieszkania w ramach M+ skorzystać będzie mogła każda osoba, która zobowiąże się do comiesięcznego opłacania czynszu. M+ to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. W takiej sytuacji jest aż 40% Polaków.

Jednak trzeba pamiętać o tym, że w przypadku, gdy wybudowanych mieszkań będzie mniej niż ubiegających się o nie osób, wprowadzone zostać mogą kryteria pierwszeństwa. Na czym będą polegać? Operator danej inwestycji oraz lokalne władze zadecydują o tym, jakie parametry pierwszeństwa będą kluczowe. Może to być ilość dzieci, odprowadzanie podatków w danej gminie lub praca w określonym zawodzie. Ale do tego jeszcze daleka droga.

Co już zrobiono w gminie Gołuchów? Otóż przesłano do BGK Nieruchomości informację dotyczącą uczestnictwa w programie, z propozycją działek przeznaczonych pod budowę mieszkań. - Pracownicy urzędu spotkali się w czerwcu w urzędzie wojewódzkim z przedstawicielami BGK Nieruchomości - wyjaśnia wójt, Marek Zdunek. Dowiedzieli się więcej na temat procedur uczestnictwa w programie. Po pierwsze: trzeba powołać spółkę do przeprowadzenia tej inwestycji. Ona uzyskuje pozwolenie na budowę. Gmina wnosi aportem do spółki nieruchomość, na której mają stanąć mieszkania - a potem je wydzierżawia. Po 30 latach samorząd staje się właścicielem spółki i mieszkań.

 - Zostałem upoważniony przez radnych do kontynuowania działań w celu uczestnictwa w programie - mówi włodarz. Choć, jak dodaje, rajcy uznali te procedury za dość złożone. Mieszkania mają powstać przy ulicy Gorgolewskiego. Czy to będzie jeden blok czy dwa, czy też może szeregowce, jak w Jarocinie, jeszcze nie wiadomo. - Jestem umówiony z burmistrzem Kępna, żeby zobaczyć, jak to wyglądało "od kuchni" - dodaje wójt Marek Zdunek.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (15)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ karolina
miesiąc temu 15
Ile będą kosztowały te mieszkania? Czy koszt będzie porównywalny do mieszkań z http://www.baltica-heaven.pl... ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Edyta
2 miesiące temu ocena: 100%  14
Mieszkańcy ul. Gorgolewskiego, oddajecie działki? Zaprotestujcie bo będzie za późno! Gmina odbierze wam działki pod te "szeregowce +"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PITER
2 miesiące temu ocena: 33%  13
DOBRY POMYSŁ PIS - A PSY NIECH SZCZEKAJĄ - KARAWANA IDZIE DALEJ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aga
2 miesiące temu ocena: 100%  12
Jasne przed wyborami się przymierza a po wyborach stwierdzi że się nie dało a tak chciał. Znamy to już ale tym razem nie uwierzymy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obiektywna
2 miesiące temu ocena: 100%  11
Gdzie Pan Marek był kiedy setki podań za mieszkaniem czekały latami? Mieszkania przydzielano jak przydzielano... Dzisiaj już za późno panie (mam nadzieję), że eks wójcie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Franio
2 miesiące temu ocena: 100%  10
Spolka dla kilkunastu czy kilkudziesieciu nawet mieszkan? Na pewno przepisy tego wymagaja?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Salwadore
2 miesiące temu ocena: 14%  9
Wy zakichane pisiory ja widzę że czego by obecny wójt nie chciał zrobić to wszystko z góry zakładacie że to ta wasza kiełbaska wyborcza pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śledczy
2 miesiące temu ocena: 100%  8
Macieju Z. Odpuść synu Marka
~ Do Niezależny (chyba z pozoru)
2 miesiące temu ocena: 82%  7
Tylko jeszcze jakbyś mógł napisać: w czym lepszy, konkrety proszę... Po raz kolejny (tak jak pod innym artykułem) nie odnosisz się do meritum sprawy :)
~ Niezależny
2 miesiące temu ocena: 22%  6
Lepszy PiS niż PSl czy jakaś tam nowa siła w narodzie
~ Do salwadore
2 miesiące temu ocena: 97%  5
Problem nie w tym, że pojawiają się nowe pomysły. Tylko w tym, że teraz wygląda na to, że jest wdrażane powiedzenie "nikt ci nie da tyle, ile ja obiecam". Dlaczego takiej aktywności nie było widać przez ostatnie 3 lata? Nie znajduję na to LOGICZNEJ odpowiedzi. Czy ktoś wcześniej zabraniał inicjatyw? Nie. Jak się robi takie przyspieszenie w rzucaniu pomysłów przed wyborami, to nie ma się co dziwić, że dla dużej części osób nie jest to szczere i wiarygodne.
~ Ciemny lud?
2 miesiące temu ocena: 95%  4
Nieudolna próba przeciągnięcia lokalnego elektoratu PiS. Ciemnogród już się skończył. Ludzie tego nie kupią!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ds
2 miesiące temu ocena: 86%  3
A jaki jest w gminie Gołuchów elektorat PiS bo ja niewidzię tych parę Czechów Romków.
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Myślałem, że program "Rodzina na swoim" jest już w gminie Gołuchów wdrażany :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gołuchowianin
2 miesiące temu ocena: 97%  1
"Trzeba powołać spółkę do przeprowadzenia tej inwestycji". Pewnie. Sposób stary jak świat, a na czele spółki staną "odpowiednie" osoby. Ciekawe jakie jeszcze postulaty z programów politycznych różnych partii będą w gminie Gołuchów realizowane, żeby tylko przypodobać się przed wyborami? Żenada!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A