Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Gołuchów. Gorzkie słowa i oskarżenia na sesji. Kampania?

› Aktualności 11 miesięcy temu    15.04.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 12 ocen 1 / 100%
A A A
Czesław Szymoniak wystąpił na sesjiCzesław Szymoniak wystąpił na sesji fot. Ewa Andersz-Wanat

Czesław Szymoniak z Turska, przedsiębiorca, członek rady rodziny przy wojewodzie wielkopolskim, szef gołuchowskiego PiS-u, nieoficjalny kandydat na wójta, poprosił o głos na ostatniej sesji. Zaczął od życzeń radości, pokoju i wzajemnej życzliwości. Przedstawił także, czym zajmuje się rada rodziny. A zakończył pretensjami do radnego z Turska Tomasza Karonia i wójta Zdunka, że przez tyle lat nie postarali się o budowę sali przy szkole w tej miejscowości. Nie brakowało wielu gorzkich słów i oskarżeń.

O radzie rodziny i 500+

R E K L A M A

Oprócz życzeń, Szymoniak opowiadał o projektach edukacyjnych, jakie realizuje rada rodziny, także o konkursach m.in. na najlepsze prace magisterskie i doktorskie na temat "Rodzina, społeczeństwo, przyszłość". Odbędą się również obchody Międzynarodowego Roku Osób Starszych. Na kwiecień zaplanowano z kolei szkolenie dla prowadzących program Rodzina 500+. - Minęły dwa lata od wprowadzenia programu. (...) Wyraźnie zredukował on ubóstwo i przyczynił się do wzrostu urodzeń. (...) Rodziny starają się oszczędzać część otrzymywanych pieniędzy, robi tak 1/4, z myślą o realizacji konkretnych celów - mówił Czesław Szymoniak, wymieniając, na co głównie odkładają rodziny. Z programu 500+ korzysta ponad 2,4 miliona rodzin. Najwięcej z dwojgiem dzieci (62%), z jednym (23%) i wielodzietne (15%). Czesław Szymoniak apelował też do gołuchowskich urzędników zajmujących programem 500+ o więcej empatii, wspominając, że jedna z matek z tego terenu musi się sądzić z gminą o prawo do wypłaty środków.

"Pana kadencja dla Turska wypada tragicznie"

Jako mieszkaniec Turska i członek rady sołeckiej Czesław Szymoniak także postanowił się wypowiedzieć. - Społeczeństwo nie oczekuje rewitalizacji sali wiejskiej, ale sali przy szkole. Jest to oczekiwanie nie tylko mieszkańców Turska, ale i sąsiednich wsi, które są w obwodzie szkoły - zaczął Szymoniak. Stwierdził, że obecny radny z tej miejscowości - Tomasz Karoń - zmanipulował radę gminy. - Chodził za tym od początku swojej kadencji, aby sala wiejska została zrealizowana, a nie ta, przy szkole. Zaznaczam, mieszkańcy oczekiwali i oczekują od pana radnego obrony i walki o salę, na którą czekamy od 30 lat, mając gotowe plany, leżące w szufladzie u pana wójta - ciągnął Czesław Szymoniak. - Buta i arogancja, dyskwalifikują pana jako radnego. Pana kadencja dla Turska wypada tragicznie. Tursko jest na szarym końcu, jeśli chodzi o inwestycje - nie oszczędzał w słowach szef gołuchowskiego PiS-u. Uznał, że o wiele korzystniej dla mieszkańców byłoby zrealizować salę przy szkole niż wiejską, gdzie oprócz prób zespołu TURSKO, (której członkiem jest Tomasz Karoń - przyp.red.) nie dzieje się nic.

"Pan nie podjął tych kroków, a mi się, jak widać, udało"

Szymoniak zaproponował też, że jeśli tylko rada i wójt podejmą decyzję o rozbudowie sali przy szkole, on osobiście i jak najszybciej załatwi wizytę u ministra sportu. Radny Tomasz Karoń uznał, że słowa jego poprzednika są zbyt gorzkie, a jego stanowisko - nieobiektywne . - Nie mam najmniejszej wątpliwości i wielokrotnie to powtarzałem, że obydwie inwestycje są bardzo ważne. Jednakże w przypadku rewitalizacji domu kultury jest możliwość dofinansowania 85% inwestycji. Złożyliśmy ten projekt, wniosek ten w żaden sposób nie wstrzymuje aktualnego stanu budowy sali sportowej przy szkole w Tursku - wyjaśniał Tomasz Karoń. Przypomniał, że jej projekt oraz pozwolenie na budowę, zrealizowano dwa lata temu. Do tej pory jednak nie udało się znaleźć dobrego programu, z którego można by to sfinansować. - Ten projekt powstał, kiedy ja byłem radnym, a nie pan. Przez 16 lat nie uczynił pan żadnego skutecznego kroku, aby ten projekt powstał, bo mówienie o tym na zebraniach, to nie wszystko. Pan nie podjął tych kroków, a mi się, jak widać, udało - powiedział Tomasz Karoń. Co na to Czesław Szymoniak? - Muszę powiedzieć drogi Tomaszu, że niczego się nie nauczyłeś, a pokory nie nabyłeś - skwitował, a przewodniczący rady Jan Sobczak zakończył dyskusję.

Sołtyska zabiera głos

Głos w sprawie sal zabrała też sołtys Turska, Krystyna Kucała. Pokazała wycinek z "Życia Pleszewa" z 2014 roku, z relacją z zebrania wiejskiego. - Pan Szymoniak to wszystkiego prawdy nie mówi. Proszę zobaczyć "mieszkańcy nie chcą sali przy szkole". Pan był na tym zebraniu. Nie można mówić, że ludzie nic nie wiedzą. Była mowa, że wolą remont sali wiejskiej, żeby KGW miało swoje miejsce, bo nie ma, żeby imprezy organizować - przypominała sołtyska. Czesław Szymoniak stwierdził, że na zebraniu było zbyt mało mieszkańców i takie opinie były tylko oczekiwaniem niewielkiej ich części.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ja
10 miesięcy temu ocena: 75%  13
Polityka polityką, ale prawda jest taka, że uczniom szkoły w Tursku przydała by się sala gimnastyczna. Tym bardziej teraz gdy w szkole jest młodzież z klasy siódmej i ósmej, a poza tym z kazdym rokiem będzie wzrastać liczebność uczniów w klasach. Obecnie dzieci mają zajęcia w przystosowanej do tego klasie, ale jest to bardzo mały metraż. Latem OK ale zimne i deszczowe dni to już nie bardzo. Zamiast politykowac to lepiej zakasac rękawy i do dzieła Panowie, razem możecie zdziałać wiecej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mt
11 miesięcy temu ocena: 82%  12
Mieszkanka Czesław, odpuść! Nie pogrążaj się jeszcze bardziej, Twój czas już dawno minął. Pozwól ludziom działać dla dobra Turska, a nie promować swoje chore ambicje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
11 miesięcy temu ocena: 75%  11
Czy ten Pan nie rozumie że to są dwie odrębne inwestycje z dwóch różnych projektów? Sala przy szkole będzie napewno i to zasługa pana Karonia (Czesław był radnym przez 16 lat i nic nie załatwił....) a dlaczego nie skorzystać z 85% dofinansowania na salę wiejską???? skoro jest taka możliwość? Panu Czesławowi jako mieszkańcowi powinno zależeć na tym najbardziej.... jest Pan żałosny ....I do gazety : to nie jest żaden przedsiębiorca, jego interes dawno upadł....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uf
11 miesięcy temu ocena: 20%  10
Jest fest, Gołuchowianie sami się wyrżną , a wtedy Pleszew przejmie Gołuchów..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
11 miesięcy temu ocena: 71%  9
Nie dajmy się nabrać. Ten pan przegrał już wybory na wszystkich frontach. Ludzie nie chcieli go ani w gminie ani w powiecie to zaczął ... i coś tam mu dali, ale nie mnie komentować jego stanowisko ... zainteresowani wiedzą w czym rzecz. No i z tym przedsiębiorca to gruba przesada. Osobiście nie chcę takiego wójta !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ zzz
11 miesięcy temu ocena: 59%  8
Czy Tursko , i zarazem gminę stać na utrzymanie dwóch wysokiej klasy sal ? Chyba że zespół Tusko sam utrzyma swoją salę skoro i tak kasuje za swoje występy ! Natomiast trzeba przyznać rację CzSz , dzieci są najważniejsze i sala przy szkole powinna być priorytetem !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wf-ista
11 miesięcy temu ocena: 60%  7
Ciekawe czy jako przedsiębiorca też był taki dobry dla pracowników. Pierwszy miał sklep w Niedziele otwarty a taki uczciwy. Szkoda gadać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M.
11 miesięcy temu ocena: 58%  6
I to na przeciwko kościoła!
~ Obywatel
11 miesięcy temu ocena: 63%  5
Gdyby z emocjonalnej wypowiedzi Pana Szymoniaka wycisnąć konkrety, to niewiele by ich tam było. Tursko może się cieszyć, że ma w Radzie takiego przedstawiciela jak Pana Karonia. Nie ma nawet jak porównać tych Panów: dzień do nocy. Miejmy nadzieję, że mieszkańcy gminy Gołuchów nie pozwolą, aby polityka centralna wdarła się na poziom gminy - to może zapewnić jedynie bezpartyjny wójt, a nie polityk.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
11 miesięcy temu ocena: 50%  4
Obserwuję Pana Karonia od dłuższego czasu i nie mam takich odczuć.
~ MieszkaniecT
11 miesięcy temu ocena: 50%  3
Jeszcze się przejedziecie na Tomaszu Karoniu jest to człowiek niegodny by reprezentowac Tursko.
~ Znajomy
11 miesięcy temu ocena: 57%  2
Czesław przestań mydlić ludziom oczy jak chciałeś zadbać o dobre wyniki sportowe to mogłeś uczyć wf a nie brać się za posłowanie a tak naprawdę to najlepiej wychodziło Ci Stentor z wami Stentor tylko dla was
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ r
11 miesięcy temu ocena: 66%  1
Proszę mi powiedzieć jaki to przedsiębiorca z Pana Szymoniaka, proszę napisać jakie to przedsiębiorstwo prowadzi Pan Szymoniak, mam nadzieję ze jeśli wystartuje na wójta to nie jako przedsiębiorca z Turska ale jako emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego. Czy takiego wójta wybierzemy czas pokaże, oby nie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A