Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Gołuchów. Goście z Ukrainy zatańczyli tradycyjnie i współcześnie [FOTO]

› Aktualności 2 miesiące temu    15.04.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. organizator

Gmina Gołuchów gościła dwa zespoły z Ukrainy, z miejscowości Hliboka (obwód Czerniowce).

Izvorash - prezentujący folklor ukraiński, którego dyrektorem artystycznym jest Roman Nahirnyi oraz Gran-Pri - specjalizujący się w tańcu współczesnym, którego dyrektorzy artystyczni - to Kirill Belkevich i Anna Lupul.

Koncert obu zespołów, odbył się w sobotnie popołudnie w sali OSP w Gołuchowie, a otworzyli go: dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów Elżbieta Kłakulak oraz radny Gminy Gołuchów, członek Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Tursko" - Tomasz Karoń.

Licznie przybyła na to wydarzenie, publiczność podziwiać mogła nie tylko barwności strojów kultury ludowej i folkloru Ukrainy, ale i także wysokie umiejętności tancerzy prezentujących taniec współczesny. Występy zespołów przeplatały prezentacje solistek, spośród których najmłodsza miała zaledwie siedem lat. Na zakończenie koncertu przedstawiciele organizatorów pobytu grupy z Ukrainy, obdarowani zostali przez tancerzy upominkami.

W piątek goście bawili się na kręgielni w Pleszewie, a w sobotę zwiedzili gołuchowski zamek i spacerowali po parku, uczestniczyli też w tzw. "Wieczorze Polskim", który zorganizowano dla nich w Sali Wiejskiej w Tursku, gdzie z rąk zespołu "Tursko" oraz księdza kanonika Pawła Kubiaka, proboszcza parafii Tursko, odebrali przygotowane dla nich upominki.

Organizacja pobytu grupy z Ukrainy, w naszej gminie, możliwa była dzięki zaangażowaniu się i pomocy wielu instytucji i organizacji: Samorządu Gminy Gołuchów, Starostwa Powiatowego w Pleszewie, Gołuchowskiego Centrum Kultury "Zamek", Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów, Spółdzielni Socjalnej AZ, Stowarzyszenia Mieszkańcom Gminy Gołuchów, Muzeum Zamku w Gołuchowie oraz Ośrodka Kultury Leśnej, a przy obsłudze wizyty pomagali tancerze Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Tursko".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ t
  2 miesiące temu 1
  Bardzo proszę, by o takich wydarzeniach informować wcześniej. Może stworzyć jakiś kalendarz wydarzeń w naszym powiecie? Tak, by był widoczny na stronie głównej? Najlepiej bieżący miesiąc lub wcześniej . I organizatorom i ciekawym świata na pewno się przyda.:)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji