Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Gołuchów. Mieszkaniami+ zajmie się nowa rada?

› Aktualności 5 miesięcy temu    8.11.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 3 ocen 1 / 0%
A A A

Gmina Gołuchów powoli przymierza się do budowania bloków z programu Mieszkanie+. Czy to się jednak uda?

R E K L A M A

Z programu Mieszkanie Plus, według założeń ustawy o Narodowym Programie Mieszkaniowym, może skorzystać każda osoba fizyczna. Nie ma ustalonej górnej granicy wiekowej, jak to było w przypadku Mieszkania dla Młodych. Z opcji najmu mieszkania w ramach M+ skorzystać będzie mogła każda osoba, która zobowiąże się do comiesięcznego opłacania czynszu. Gmina Gołuchów, jak już pisaliśmy, zaczęła przymiarki do budowy Mieszkań +.
Poczyniono już pierwsze kroki. Przesłano do BGK Nieruchomości informację dotyczącą uczestnictwa w programie, z propozycją działek przeznaczonych pod budowę mieszkań. Pracownicy urzędu spotkali się w czerwcu w urzędzie wojewódzkim z przedstawicielami BGK Nieruchomości. Dowiedzieli się więcej na temat procedur uczestnictwa w programie. - Zostałem upoważniony przez radnych do kontynuowania działań w celu uczestnictwa w programie - mówił niedawno wójt, Marek Zdunek.

Temat powrócił na jednej ze wspólnych komisji. - To nie jest wszystko takie proste. Gmina tworzy spółkę i wnosi do niej aportem grunt do zabudowy, jako swój wkład. Potem spółka, z kredytu zaciągniętego z BGK buduje blok. Spółka przekazuje go gminie w użytkowania, a my przez 30 lat, z czynszów, spłacamy koszty tej budowy - wyjaśniał włodarz. Po 30 latach gmina zostaje właścicielem budynku.

Mieszkania mają powstać przy ulicy Gorgolewskiego. Czy to będzie jeden blok czy dwa, jeszcze nie wiadomo. - Te tereny zostały zgłoszone, ale sprawą zajmie się już nowa rada, bo to nie będzie takie łatwe do zrealizowania. Tym bardziej, że czynsze w tych mieszkaniach wahają się od 500 do 1.000 zł - uznał Marek Zdunek.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Renia
miesiąc temu 3
Jak będą wyglądały te mieszkania? Czy będą budowane w takim stylu- http://www.baltica-heaven.pl... ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pardelak@wp.pl
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Wójt w wypowiedzi do lokalnej prasy dwukrotnie informował mieszkańców o możliwości dofinansowania do instalacji gazowych,zaznaczając, że również wymiana starych gazówek podlegać będzie dofinansowaniu! Okazało się to nieprawdą. Wielkie było zdziwienie w dziale inwestycyjnym w gminie - kto podał taką informację! Pan Wójt wynika z tego .... powinien odpocząć. To wynik chyba przemęczenia, bo posądzać Pana wójta o kłamstwo!? Było to przed wyborami !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Okłamana
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
To jest kłamstwo! Mówił pan, że gmina przystępuje do programu mieszkanie+. Teraz zrzuca pan odpowiedzialność na nową radę? Rozpoczyna Pan dyskusję o wysokim czynszu mieszkań+? Niewiedział pan o tym? Proszę teraz wrócić do gazet i własnej ulotki sprzed wyborów samorządowych w październiku 2018r...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A