Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 NEONÓWKA 31.01-22.02 2019
R E K L A M A

Grypa atakuje. Jak to wygląda u nas?

› Aktualności ponad rok temu    26.02.2018
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A

Już cztery osoby w naszym kraju zmarły z powodu grypy. Przychodnie są wręcz oblegane. W aptekach kolejki. W szpitalu zakaz odwiedzin. Wszyscy kichają, kaszlą, gorączkują. – Już drugi antybiotyk dostałam, a ciągle źle się czuję – mówi 23-latka z okolic Pleszewa.

Mamy szczyt sezonu na grypę. Wiadomo, w pierwszych trzech miesiącach roku zawsze tak jest. Ale liczba zachorowań rośnie. Tak wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny. W naszym powiecie najgorzej było 3 lata temu. Od tamtej pory wskaźnik jest mniej więcej stały - w okresie stycznia i lutego wynosi około 550-570 osób. - Ostatnie trzy, cztery tygodnie były bardzo ciężkie, przychodnia jest wręcz oblegana przez pacjentów - mówi lekarz Arleta Czajczyńska, kierownik NZOZ "Zdrowie", największej przychodni w mieście. 

R E K L A M A

Na początku przyjmowano więcej dzieci, teraz chorują już ludzie w każdym wieku. - Także nasi lekarze chodzą do pracy podziębieni, ale dają radę - podsumowuje szefowa przychodni „Zdrowie”.

Więcej o grypie w naszym rejonie przeczytasz w "Życiu Pleszewa"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ktoś
ponad rok temu ocena: 100%  4
Grypę trzeba wyleżeć a pracę mam w d....ie ,zdrowie ważniejsze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ crowa
ponad rok temu ocena: 100%  3
Antybiotyk na grype? Nic dziwnego, ze druga dawka antybiotyku nie pomaga 23-latce z okolic Pleszewa. Antybiotyki NIE LECZA GRYPY!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pleszewianka
ponad rok temu 2
W zeszłym tygodniu tragilam do lekarza powiedział grypa i wirusowe zapalenie gardła wylezec w łóżku. Chorobowe do jutra rozłożyło mnie bardziej tabletki przepisane nie pomagaja do tego moje gardło nie może nic przełknąć i zaczyna bolec uszko... Gorączka mnie nie odstępuje raz w nocy raz w dzień raz większą raz trochę mniejszą tabletki na zbicie nie dawaja nic mięśnie mnie tak bolą że ujść nie mogę ale lekarz powiedział leżeć to leże.. jutro muszę się stawić w pracy lecz no podejrzewam że znow będę musiała iść po kolejna dawke tabletek bo te niestety nie pomogły...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ giga
ponad rok temu 1
Rozumiem, że Ci informując Pleszewian o chorobie. A jaki to lekarz przepisał Tobie antybiotyki na grypę ?
R E K L A M A
R E K L A M A