Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Historie kryminalne. Chciał ich spalić żywcem...

› Historia 5 miesięcy temu    6.12.2018
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Archiwum

Trudno wyobrazić sobie jak człowiek mógł planować zrobić coś takiego innym ludziom. Pewien mężczyzna próbował żywcem spalić czterech innych. W tym… własnego brata.

R E K L A M A

Działo się to pod koniec września 1905 roku. Trzech pracowników oraz włodarz majątku w Zawidowicach, zajęci byli sianobraniem na łąkach macewskich. Dodamy, że znajdowały się one tuż przy granicy rosyjskiej. Pracowali do późna i nie planowali powrotu na noc. Zgodnie z wcześniejszymi planami, nocowali w szałasie, który tam wybudowali. Tymczasem w nocy przez granicę przeszedł inny mężczyzna, robotnik z Królestwa Polskiego. Granica chyba nie była zbyt dobrze pilnowana, zresztą jeśli znał teren, to pewnie dość łatwo uniknął strażników granicznych. W każdym razie był to rodzony brat jednego z tych robotników, którzy spali w szałasie. Błyskawicznie powiązał nogi wszystkich czterech mężczyzn, a następnie podpalił szałas i uciekł. Na szczęście w tym momencie obudził się włodarz, który szybko zerwał powróz, pobudził swych podwładnych i wszyscy zdążyli uciec, nim komuś coś się stało.

Damian Szymczak Źródło: Postęp, nr 223 z 1905 r.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
R E K L A M A
R E K L A M A