Historyczny sukces w szachach

Historyczny sukces w szachach - Zdjęcie główne

To był najlepszy start w historii „Gimnazjady” w drużynowych szachach! Wiktor i Oskar Dixa oraz Miłosz Matłoka, Dominika Henglewicz i Bartosz Matuszewski z Gimnazjum Dwujęzycznego w Pleszewie sięgnęli po srebrne medale, a Kinga Kołodziej, Dorian Grala, Krzysztof Markiewicz i Mikołaj Koło z Gimnazjum nr 3 w Pleszewie uplasowali się na trzecim miejscu, zdobywając brązowe krążki.

Podczas wojewódzkiego finału, który odbył się dzisiaj w Skokach, podopieczni Ewy Karbowskiej ograli ZSPiG w Kopanicy (3:1), ZS w Kościelcu (3:1), Gim. w Sierakowie (4:0), pleszewską „trójkę” (3,5:0,5), ZSO w Włoszakowicach (3,5:0,5) oraz Gim. nr 10 w Kaliszu (2,5:1,5). Przegrali tylko z późniejszymi triumfatorami z Gimnazjum w Zbąszyniu (1:3). Uczniowie z „trójki”, występujący pod opieką Karoliny Domagalskiej, zwyciężyli Gimnazjum w Kotlinie (4:0), Gim. w Ślesinie (3:1), ), Gim. nr 9 w Kaliszu (4:0), Gim. nr 5 w Lesznie (3:1) oraz ZSO w Włoszakowicach (3:1), a zremisowali 2:2 z Gimnazjum Dwujęzycznym w Poznaniu. W zawodach wystartowało 40 drużyn. Gratulacje należą się zawodnikom, opiekunom, ale i Stanisławowi Dixa, bo zdecydowana większość naszych medalistów to jego zawodnicy w Klubie Szachowym Orły.