II kolejka Ligi Taekwondo Wesołek

II kolejka Ligi Taekwondo Wesołek - Zdjęcie główne

Reprezentanci UKS-u Taekwondo Pleszew należeli do najlepszych podczas II kolejki Ligi Taekwondo Wesołek, przeprowadzonej 18 maja w sali sportowej „Jedynki”.

Podczas pleszewskich zawodów dzieci i młodzież ( w sumie 204 uczestników)mierzyli się w czterech konkurencjach: wielokrotnego kopnięcia na czas (dollyo-chagi), kopnięcia dosiężnego (twio-ap-chagi ), poomsae (układy formalne) oraz w walce. UKS Taekwondo Pleszew zajął zarówno w klasyfikacji medalowej , jak i punktowej drugie miejsce w stawce 24 uczestniczących drużyn. W konkurencjach sprawnościowych zwyciężył. Najlepiej powiodło się Julii Terpiłowskiej, która w rywalizacji młodzików zdobyła dwa złote medale (w walkach i dollyo-chagi) oraz brązowy (w twio-ap-chagi). Po dwóch turniejach zajmuje w klasyfikacji indywidualnej szóstą lokatę z dorobkiem 28 punktów. Na siódmym miejscu plasuje się Aleksander Sawicki w grupie dzieci do 7 lat włącznie (11 punktów). Nowością były występy w kategorii masters.

MEDALIŚCI (za nazwiskiem - medale złote, srebrnem brązowe, punkty)