Jak równy z równym

Jak równy z równym - Zdjęcie główne

Niech nikogo nie myli końcowy wynik. Koszykarze UKS-u Jedynki bardzo dobrze weszli w mecz i toczyli rywalizację z wiceliderem rozgrywek jak równy z równym.

Jeszcze w połowie drugiej kwarty na tablicy wyników widniał rezultat 23:24, ale później podopieczni trenera Łukasza Olejnika dali sobie rzucić tylko dwa punkty, a zdobyli aż 19. Ostatnie pięć minut drugiej odsłony, rozgrywane systemem „pasarella”, okazało się zatem kluczowe dla losów potyczki. W ostrowskiej drużynie bardzo dobre zawody rozgrywał Aleksander Smektała, syn trenera Kosza, który zdobył 15 punktów i miał oprócz tego kilka asyst.

JEDYNKA PLESZEW – PIĄTKA OSTRÓW WLKP. 62:84 (14:22, 11:21, 18:21, 19:20)

UKS Jedynka Pleszew: Dawid Młodak – 26, Julian Sawada – 12, Eryk Nowaczyk – 7, Tymoteusz Stanich - 4, Wiktor Olenderek – 4, Tobiasz Ptak – 3, Jędrzej Kulig – 2, Szymon Kujawa – 2, Bartosz Nowaczyk – 2, Oliwier Gawroński – 0, Maciej Lewandowski - 0