Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aklak
R E K L A M A

Jak zadbać o samochód?Reklama

› Motoryzacja ponad rok temu    26.09.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Co zrobić, by Twój samochód zawsze wyglądał jak nowy? Czy okresowa wizyta w myjni wystarczy? Odpowiednia troska o samochód nie wymaga wiele - o swój pojazd możesz zatroszczyć zarówno z pomocą specjalistów, jak i samodzielnie.

R E K L A M A

 

Aby samochód służył nam wiele lat, i aby jego wartość nie spadała jak z urwiska, należy odpowiednio zatroszczyć się o jego stan już od pierwszej jazdy. Jak? Oto kilka propozycji.

 

Zadbaj o opony

Opony to jedyna część samochodu, która ma bezpośredni kontakt z podłożem, a zatem decydują one o bezpieczeństwie i komforcie jazdy. Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać, to regularna kontrola ciśnienia w oponach. Powinno się ją przeprowadzać średnio raz w miesiącu.

Nie można zapominać, że na odpowiednie traktowanie zasługują również te opony, które aktualnie nie są zainstalowane w naszym samochodzie. Specjaliści Michelin zalecają, aby opony zapasowe i sezonowe przechowywać w suchym miejscu, z dala od substancji chemicznych oraz obiektów o ostrych końcach, które mogłyby przebić gumę. Opon nie należy również przechowywać jedna na drugiej, ponieważ sprzyja to ich odkształceniom.

 

Zmień olej i filtr

Częstotliwość wymiany oleju zależy od modelu i przebiegu danego pojazdu. Przeciętnie zaleca się, aby olej wymieniać co 15 000 kilometrów lub rok po ostatniej jego wymianie. Najczęściej wraz z olejem wymienia się zainstalowany w samochodzie filtr.

Niezależnie od tego, kiedy olej był wymieniany lub jaki samochód ma przebieg, poziom oleju należy sprawdzać raz w miesiącu. W ten sposób szybko zorientujesz się, jeśli coś jest nie tak - na przykład, czy jego poziom nie spada szybciej, niż powinien.

 

Czyść wewnątrz i na zewnątrz

Karoseria samochodu nieustannie narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych - kurzu, spalin, deszczu, błota i wielu innych. Regularne mycie samochodu pozwala zniwelować negatywny wpływ wszelkiego rodzaju osadu i zanieczyszczeń. To, jak oczyszczać samochód z zewnątrz, zależy tylko od Twoich możliwości i preferencji. Skuteczna jest wizyta zarówno w myjni standardowej, jak i bezdotykowej. Równie dobrze sprawdzi się mycie samochodu na domowym podjeździe z użyciem przeznaczonych do tego detergentów, ciepłej wody oraz miękkiej gąbki.

Z kolei czyszczenie wnętrza samochodu wymaga nieco więcej uwagi, niż się wydaje. Oprócz odkurzania, tapicerki czy podsufitki mogą wymagać okresowego odplamiania. W takim przypadku należy pamiętać, że szorowanie ich zwykłą szczotką niszczy włókna, a nadmiar wody może powodować pleśń i nieprzyjemny zapach. Jeśli nie mamy możliwości poprawnego wyczyszczenia tapicerki samodzielnie, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Czy trudno jest zatroszczyć się o swój samochód? Ani trochę. Wystarczy odrobina systematyczności lub pomocy profesjonalisty, a Twój samochód może wyglądać i działać jak nowy przez lata!

 

 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A