Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Jakie są przyczyny suchej skóry?

› Zdrowie i uroda ponad rok temu    12.06.2017
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. shutterstock

Jednym z najbardziej nieprzyjemnych problemów kosmetycznych jest sucha skóra. Przyczyny mogą być bardzo różne i wymagają indywidualnego podejścia. Szczególnej troski wymaga cera sucha, jednak sucha skóra może być problemem także posiadaczek cery normalnej, mieszanej, naczynkowej, a nawet tłustej. Odpowiednie nawilżanie skóry jest w tym przypadku kluczowe. Wysuszona skóra potrzebuje specjalnej troski, szczególnie skóra twarzy. Pierwsze zmarszczki pojawiają się wcześniej u osób o przesuszonej cerze. W tym artykule dowiesz się jakie są przyczyny suchej skóry. Uzyskasz także odpowiedź na pytanie jak nawilżyć skórę, oraz jaki krem nawilżający będzie dla Ciebie najlepszy. Poznaj opinię specjalistów!

R E K L A M A

 

Sucha skóra  - przyczyny i ich rodzaje

Przyczyny suchej skóry są dużo bardziej skomplikowane niż mogłoby się to wydawać. Przede wszystkim należy zauważyć, że to, co widzimy na zewnątrz naszego ciała, bardzo często jest odwzorowaniem tego, co dzieje się w jego wnętrzu. Żeby naprawdę zrozumieć przyczyny przesuszenia naszej skóry, powinniśmy spojrzeć na nasze ciało całościowo, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Najczęściej zastanawiamy się nad problemem, kiedy sucha skóra zaczyna występować na wszystkich partiach naszego ciała, szczególnie wtedy, gdy doskwiera nam sucha skóra głowy.
 

Sucha skóra - przyczyny wewnętrzne

Wewnętrzne przyczyny przesuszonej skóry wiążą się przede wszystkim z jej nieodpowiednim nawodnieniem. Czym jest odpowiednie nawodnienie organizmu? Jest to zwyczajnie dostarczanie mu wystarczającej ilości płynów każdego dnia, w szczególności wody. Szukając odpowiedzi na podstawowe pytanie dotyczące minimalnej dawki wody, jaką powinniśmy spożywać codziennie, o zdanie zapytaliśmy specjalistów z zespołu Vichy. Eksperci poinformowali nas, że wystarczające minimum, to 1,5 litra wypijanej wody na dzień. Poza wodą, możemy oczywiście wypijać także inne płyny, między innymi herbaty, herbatki ziołowe czy naturalne soki owocowe lub warzywne. Zdecydowanie odradza się regularnego spożywania alkoholu, ponieważ ten ma działanie wysuszające, i przyczynia się do odwodnienia organizmu. Szczególnie niebezpieczne jest zimne piwo w lecie, które tylko pozornie gasi nasze pragnienie.

 

Sucha skóra - przyczyny zewnętrzne

Do przyczyn zewnętrznych należy wiele różnych czynników. Poniżej wymieniliśmy te, które są przez nas przeoczane najczęściej.

 

  • stosowanie mydła - mydło jest środkiem czystości, które dla naszych babć było jednym z niewielu środków stosowanych do higieny ciała. Niestety, większość mydeł dostępnych dziś na rynku mają niezwykle wysuszające właściwości. Ogromnym błędem jest stosowanie mydła do mycia twarzy, jednak wcale nie lepiej mydło działa na nasze dłonie. Lepiej więc sięgać po mydło ekologiczne, które tak naprawdę nie zawiera w sobie mydła.
  • narażanie skóry na promieniowanie UV - nasza skóra bardzo słabo radzi sobie z wpływem promieni słonecznych. Jeżeli więc Twoje ciało może być narażone na kontakt ze słońcem, posmaruj je najpierw odpowiednimi kremami lub balsamami z filtrami UV.
  • zbyt częste wizyty na basenie - woda w basenach publicznych jest bardzo mocno chlorowana, ze względu na zarazki jakie wprowadzają do niej ludzie. Niestety, chlor bardzo wysusza skórę, czego skutki można odczuć zaraz po wyjściu z niego.


Jak widzisz, dbanie o nawilżanie skóry musi być kompleksowe. Dbaj o wypijanie odpowiedniej ilości płynów każdego dnia. Sięgaj także po kremy, które zawierają nawilżający kwas hialuronowy. Pamiętaj o jego regularnym stosowaniu!

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A