Jednym radość, innym smutek

Jednym radość, innym smutek - Zdjęcie główne

Ze zmiennym szczęściem grały nasze drużyny w piłkarskich meczach o mistrzostwo klasy okręgowej i kaliskiej A-klasy.

Stal Pleszew przegrała w Kępnie z liderem "okręgówki", Polonią, 1:4. Honorowego gola przy stanie 0:2 zdobył głową Patryk Maniak, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasza Zawady. Trenera Adriana Popławskiego bardziej od wyniku martwi plaga kontuzji. Do długiej listy kontuzjowanych dołączyli dzisiaj Łukasz Jańczak (uraz pleców), Krystian Benuszak (uraz mięśnia czworogłowego uda) i Adrian Chojnacki (skręcenie stawu skokowego). Mecz Czarnych Dobrzyca z Odolanovią nie był pasjonującym widowiskiem i zanosiło się na bezbramkowy remis. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Mikołaj Gruchaj wepchnął w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki i dobrzyczanie zainkasowali komplet punktów. Unia Szymanowice od drugiej minuty pojedynku z Błękitnymi/Spartą Kotlin prowadziła 1:0 (gol Patryka Marciniaka). Po przerwie arbiter podyktował rzut karny za niebezpieczne zagranie strzelca pierwszej bramki i kotlinianie doprowadzili z jedenastu metrów do wyrównania. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Piłkarze Żaków do przerwy remisowali w Ostrowie z miejscowym OKS-em (bramka Pawła Węclewskiego) i nie wykorzystali jeszcze kilku bramkowych okazji. To się zemściło po przerwie. Ostrowianie zwyciężyli 2:1.