Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

„Jeśli się uda, ulżymy tym ludziom”

› Aktualności› Samorząd 3 miesiące temu    14.05.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. www.fotolia.com

Białobłoty – Chocz – Gizałki. „Jeśli się uda, ulżymy tym ludziom”

Jest nadzieja, że długo wyczekiwana inwestycja w końcu dojdzie do skutku. Chodzi o drogę powiatową z Białobłot do Chocza. W sumie to 12 kilometrów: 8 w gminie Chocz i 4 w gminie Gizałki.

2.630 metrów nawierzchni przebiegającej przez teren Chocza wyremontowano w 2017 roku. Kolejnych 300 powstało w gminie Gizałki – to dojazd z trasy wojewódzkiej do Krzyżówki. Warto też podkreślić, że teraz – aby dotrzeć z Dziewinia Dużego do Pleszewa – trzeba pokonać blisko 40 kilometrów, a nowa trasa – jak powstanie w całości - skróci dojazd do Pleszewa o ok. 10 kilometrów. No i jest szansa na dokończenie zadania. Samorząd powiatowy poprosił jednak zainteresowane gminy o wsparcie przy opracowaniu niezbędnej dokumentacji. Mają dać po 30.000 zł. W Gizałkach są na „tak”. - Musimy udzielić wsparcia - przekonuje radny, Andrzej Kaczmarek. Z kolei Henryk Osman przypomina, że sprawa jest wszystkim dobrze znana i wiele już na ten temat mówiono, a Zenon Andrzejewski dorzuca: Jeśli się uda, wreszcie ulżymy tym ludziom. Zadaniem wójta Gizałek - Roberta Łozy – aż się prosi, żeby na budowę drogi pozyskać dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. - Aczkolwiek nie ma tam chodników, oświetlenia, ścieżek rowerowych i nie będzie łatwo uzyskać odpowiedniej liczby punktów – przyznaje.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacques
3 miesiące temu ocena: 17%  1
Ulży ilu ludziom 100 kosztem ilu milionów. Taki piękny las i drogę asfaltową zrobić bo nie ma pomysłów. Najlepiej pas startowy jeszcze na czas wojny. Weźcie się ludzie za prawdziwe rządzenie a nie marnowanie publicznych pieniędzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji