Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M APIASECKI ROWERY

Jutro papież udzieli specjalnego błogosławieństwa

› Aktualności› Wydarzenia 3 dni temu 14:51    26.03.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. P. Góralczyk

To będzie wyjątkowy widok. Papież Franciszek zapowiada modlitwę na pustym placu św. Piotra w Watykanie. A później błogosławieństwo Urbi et Orbi, udzielane z balkonu Bazyliki św. Piotra jedynie w wyjątkowych chwilach.

W piątek 27 marca o godzinie 18.00 papież Franciszek poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazyliki św. Piotra. Nabożeństwo zakończy błogosławieństwo Urbi et Orbi, udzielane z balkonu Bazyliki św. Piotra jedynie w wyjątkowych chwilach.– Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego– zachęca Franciszek.

Błogosławieństwo Urbi et orbi czyli miastu i światu, to specjalne, uroczyste błogosławieństwo papieskie wygłaszane z balkonu Bazyliki Świętego Piotra w ważnych dla życia Kościoła okolicznościach, tradycyjnie w Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Błogosławieństwo to nie jest ważne tylko i wyłącznie dla mieszkańców Rzymu, ale dla wszystkich chrześcijan. Nosi nazwę błogosławieństwa apostolskiego, co związane jest z możliwością uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania kar za grzechy. Aby skorzystać z mocy tego błogosławieństwa i dostąpić oferowanego przez niego odpustu, oprócz jego wysłuchania (przez dowolne środki medialne) należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.- Jutro papież pojawi się na Placu św. Piotra, gdzie nie ma nikogo. Z Najświętszym Sakramentem. Będzie wznosił ręce i prosił, żeby Bóg się ulitował nad nami. Udzieli błogosławieństwa miastu i światu, odpustu zupełnego, byśmy zaczęli od nowa -

 

mówi kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski.
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!