Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Kandydaci już są. Wybory 17 marca

› Aktualności› Samorząd 3 miesiące temu    12.03.2019
Przemysław Góralczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A

Zbliżają się wybory samorządowe w Choczu. Część mieszkańców ruszy ponownie do urn w niedzielę - 17 marca. Kandydaci już się zarejestrowali.

O dwa mandaty w radzie powalczą – Roman Wrotecki i Michał Wardęcki oraz Eugeniusz Michalak i Małgorzata Dogoda. W jesiennych wyborach samorządowych w okręgu nr 3 w Choczu rywalizowali ze sobą Roman Wrotecki z listy burmistrza Wielgosika i Eugeniusz Michalak kandydat z ugrupowania Koniewicz-Kruk – kandydatki na włodarza niewielka. miasta. Wygrał ten pierwszy, zdobywając 87 głosów. Drugi miał ich 82.

Ale okazało się, że w okręgu tym wydano 181 kart do głosowania, a oddano uwaga – 174 głosy! Brakowało więc 7. I to nie koniec zawirowań. W tym samym lokalu wyborczym głosowali mieszkańcy z okręgu nr 4. Tutaj kart wydano 169, a głosów oddano 176! Czyli znów różnica o 7. A o mandat ubiegali się: Michał Wardęcki z listy Wielgosika, zdobywając 87 głosów i Małgorzata Dogoda od Koniewicz-Kruk, którą poparły 82 osoby. To zaledwie pięć głosów na wagę zwycięstwa. Zamieszanie z kartami do głosowania w dwóch okręgach mogło więc mieć wpływ nie tylko na wynik w tych dwóch przypadkach – ale w konsekwencji – na ostateczny układ sił w radzie. Bo po wyborach wynik był 8 do 7 z przewagą reprezentantów z listy Wielgosika.

Nie dziwi więc, że Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Chockiej „Nasz Dom” złożyło protest wyborczy. I jest efekt, na który liczyli. Ponowne wybory. Te już w niedzielę - 17 marca. Kandydaci już oficjalnie zgłoszeni. Niespodzianki żadnej nie było. To te same cztery nazwiska, które na listach pojawiły się w jesiennych wyborach samorządowych. Kto tym razem zwycięży? I czy zmieni się układ sił w radzie? Przekonamy się o za kilka dni.

Ponowne wybory odbędą się w okręgu nr 3 w Choczu. Obejmuje on ulice: Kasztanowa, Lipowa, Pawłowskiego, Słoneczna, Wisniowa, Zachodnia, Łąkowa oraz Zagórkowska – numery 8,10,12,14, 14a, 16, 18, 18a, 30, 31, 32, 32a i 33.

O tym, kto zasiądzie w radzie miejskiej decydować będą również wyborcy z okręgu nr 4 w Choczu (ulice Słowackiego, Wiklinowa, Zapłocie oraz Zagórowska – numery 1,2 2a, 3, 4, 7, 9, 13, 15, 17, 19, 20, 21a, 23, 24, 25, 25a, 26 i 27).
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ suferen
3 miesiące temu ocena: 100%  2
A co z tą francuską restauracją-kawiarnią zapowiadaną 5 lat temu, nadal budynek szpeci Rynek. Porządki trzeba zacząć od siebie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kiełbasa wyborcza
3 miesiące temu 1
Tylko żeby ten czerwony Pan znowu nie liczył głosów,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji