Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1-RENAULT grudzień 10-16
R E K L A M A

KGW Fabianów: spróbować naszą czerninę przychodzi tłum ludzi

› Kultura i Rozrywka 11 miesięcy temu    3.01.2018
Martyna Sobiejewska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Koło Gospodyń Wiejskich z Fabianowa powstało w 1965 roku. Jego założycielem był Jan Pawłowski. W powołaniu organizacji pomogła mu Teresa Sobczyńska, koordynatorka KGW na terenie powiatu pleszewskiego. Pierwszą przewodniczącą była Helena Nowaczyk. – Została powołana na zebraniu założycielskim. Mieszkanki Fabianowa wybrały Helenę, bo ona nie pracowała zawodowo – mówi Halina Kaska, członkini KGW Fabianów. – Kiedyś przewodnicząca musiała mieć dużo czasu i musiała być aktywna, bo obowiązków wtedy było więcej – dopowiada Halina Słojewska,

R E K L A M A

 

 

Obecnie liderką koła jest Kazimiera Kurkowiak. – W tym roku będzie 20 lat odkąd przewodniczę naszej organizacji. To był aktywny czas, a dzięki dobrej współpracy z paniami z koła udaje nam się dużo zdziałać – mówi pani Kazimiera. I dodaje. – Jakby ktoś młodszy chciał objąć stanowisko to bym odstąpiła, ale nie ma chętnych. W zarządzie koła zasiada także Bożena Marzyńska, skarbnik organizacji oraz Halina Słojewska, pełniąca rolę sekretarza. – Uznanie należy się także Jadwidze Jurdzińskiej, ponieważ to ona prowadzi kronikę – mówią zgodnie działaczki.

„Co Bóg da”

KGW z Fabianowa bierze udział we wszelkiego rodzaju konkursach. - Co Bóg da – tak krótko aktywność pań podsumowuje przewodnicząca. A mówiąc szczerze działaczki wyplatają też wieńce na dożynki, wypiekają ciasta na konkursy oraz gotują. – Brałyśmy udział na przykład w Kulinariach w Dobrzycy. Tam, aby spróbować naszą czerninę przychodzi tłum ludzi – mówi Halina Kaska.

Pełne ręce roboty

- Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że organizujemy dużo wydarzeń – mówi pani Kazimiera. Patrząc od początku roku jest to Dzień Kobiet, Dzień Dziecka – współorganizowany ze szkołą, święto plonów... – Robimy na dożynki wieniec, gotujemy różne potrawy, pieczemy ciasta i obsługujemy imprezy – wylicza Kazimiera Kurkowiak. Jedna z większych, otwartą dla wszystkich chętnych jest „dzień pieczonego ziemniaka”. – Przygotowujemy wszelkiego rodzaju dania. Począwszy od zupy, po babkę ziemniaczaną – zdradzają członkinie KGW z Fabianowa. Wspomnieć warto też o Dniu Seniora. – Zapraszamy w ten dzień około 150 osób – mówi liderka Fabianowskiego koła.

Nie wycieczki a inwestycje

Panie są raczej domatorkami, a przynajmniej wolą skupić się na doposażaniu kuchni, z której słyną. - Nie jeździmy na wycieczki, bo wszelkie pieniądze z imprez inwestujemy w sprzęt do kuchni – mówią działaczki. I dodają. – Zakupiłyśmy już lodówki, chłodnie, piece gazowe... Bo kiedyś wykorzystywałyśmy stare sprzęty z domu.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A