Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Kiedy ruszy przebudowa trasy z Broniszewic do Pleszewa?

› Aktualności 4 miesiące temu    14.08.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Kierowcy od dawna apelują o remont drogi na trasie Broniszewice-PleszewKierowcy od dawna apelują o remont drogi na trasie Broniszewice-Pleszew

Dziura na dziurze, spękany asfalt i „turbulencje” podczas przejazdu. Takich „atrakcji” dostarcza droga z Broniszewic przez dzielnicę Marianin w kierunku Pleszewa. - Ludzie tu sobie zawieszenia niszczą! - alarmują mieszkańcy. I proszą od lat o remont. Czy w końcu się doczekają? Okazuje się, że jest światełko w tunelu. Władze starostwa podają dziś nawet wstępne plany odnośnie rozpoczęcia pierwszych prac.

 

- Kiedy w końcu droga przez Marianin w Broniszewicach doczeka się remontu? - pyta wprost jeden z czytelników, który skontaktował się z naszą redakcją. Jak opisuje, wspomniana trasa od lat znajduje się w tragicznym stanie. - Zawsze jak tędy przejeżdżam to muszę uważać na swoje zawieszenie, na to, żeby nie przebić sobie opony. Takie są „turbulencje” przez tez dziury i ubytki w drodze! - opowiada zbulwersowany. W swojej opinii nie jest odosobniony.

Temat fatalnej trasy przebiegającej przez Broniszewice poruszaliśmy już na naszych łamach przez minione lata. Niestety, pieniędzy na remont wciąż brakowało w kasie budżetu starostwa - trasa jest bowiem powiatowa.

Teraz sytuacja uległa w końcu zmianie. W tym roku zabezpieczono pieniądze na dokumentację.

- Mogę potwierdzić, że w tym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Pleszewie ma przygotować dokumentację techniczną z kosztorysem na I etap przebudowy drogi powiatowej nr 4325P Marszew - Marianin - Broniszewice. Koszt opracowania dokumentacji to 12 tys. zł - przyznaje Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy starostwa w Pleszewie.

CO DALEJ? KIEDY KONKRETNIE MOŻE RUSZYĆ REMONT? PRZECZYTASZ O TYM W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rzecznik
3 miesiące temu ocena: 100%  1
"Kiedy ruszy przebudowa trasy z Broniszewic do Pleszewa?" - jutro .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji