Kolejne sukcesy na Igrzyskach

Kolejne sukcesy na Igrzyskach - Zdjęcie główne

Tenisistki stołowe ze Szkoły Podstawowej w Gizałkach wywalczyły awans do wojewódzkich finałów Igrzysk w obu kategoriach wiekowych. Szachiści mają już za sobą wielkopolski finał. Świetny start odnotowali uczniowie z pleszewskiej „Dwójki”.

SZACHY

W dniach 2-3 grudnia rozgrywane były w Zbąszyniu wojewódzkie finały Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Szachach. W starszej rocznikowo grupie (ur. 2005-2006) świetnie spisali się szachiści z Dwójki”, którzy uplasowali się na piątym miejscu. Na dystansie 7 rund zgromadzili 9 punktów i lokatę na podium przegrali wyłącznie gorszą punktacją pomocniczą. W zespole wystąpili Hubert Żarnowski, Diana Franek, Norbert Kaska, Paulina Henglewicz i Stanisław Kwieciński. Drużyna z pleszewskiej „Trójki” – Krzysztof Troczyński (6 punktów w 7 partiach), Hubert Kołodziej, Antoni Razik, Nelly Grala i Tymoteusz Witkowski – zdobyła 6 punktów i została sklasyfikowana na 22. pozycji. Wystartowały 34 zespoły. O 13 więcej walczyło w Igrzyskach Dzieci. Pleszewska „Trójka”, reprezentowana przez Aleksandra Górczyńskiego, Antoniego Kasprzaka, Tymoteusza Domagalskiego, Łucję Nowicką i Kamila Szehyńskiego, zajęła 14. miejsce (8 punktów). „Jedynka” zdobyła o dwa punkty mniej i była 32. W zespole wystąpili Dominik Urbaniak (6 punktów w 7 partiach!), Aleksander Mizerny, Mateusz Kujawski i Amelia Stanich.

TENIS STOŁOWY

Tenisistki stołowe z Gizałek nie zawiodły i wywalczyły podwójny awans do wojewódzkich finałów Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Podczas rejonowych finałów, rozegranych w Raszkowie, Klaudia Słupska i Dominika Cieślak okazały się najlepsze w kategorii urodzonych w 2007 roku oraz młodszych. W grupie z rocznika 2005-2006 bezkonkurencyjne były Wiktoria Jankowiak i Adrianna Kwitowska. Trenerem zwycięskich zespołów jest Andrzej Poźniak. Niezły start odnotowały także nasze pozostałe drużyny. W Igrzyskach Dzieci piąte miejsce przypadło zespołom SP w Jedlcu (Karolina Orpel, Zofia Pietrzak) oraz SP w Gizałkach (Filip Szczepaniak, Igor Kaczmarek, Filip Sopniewski), a dziewiąte – SP w Kucharkach (Szymon Barański, Łukasz Augustyniak). W IMS dziewczyny z SP w Żegocinie (Oliwia Krysińska, Julia Jankowiak) były szóste, chłopców z Gizałek (Kamil Majdecki, Wiktor Baranowski) sklasyfikowano na miejscu ósmym, a ich kolegów z Czermina (Filip Witczak i Cezary Fibner) na dziewiątym.