Kontrowersje były

Kontrowersje były - Zdjęcie główne

Stal przegrała z liderem tabeli, będąc w pierwszej połowie zespołem gorszym. Po przerwie role się odwróciły, ale wynik nie. Spory wpływ na końcowy rezultat miały przynajmniej dwie kontrowersyjne decyzje arbitrów.

Krotoszyński sędzia podyktował rzut karny po tym, jak piłka odbiła się od ramienia Łukasza Jańczaka (sytuację obrazuje zdjęcie). Na nic zdały się protesty pleszewian. Krystian Robak „jedenastkę” wykorzystał. Przy stanie 0:1 sędzia wskazał z kolei na rzut karny dla Stali, ale po konsultacji z arbitrem pomocniczym ze swojej decyzji się wycofał. Raczej pochopnie, bo Błażej Ciesielski w momencie oddawania strzału został kopnięty. Do wyrównania powinien doprowadzić Patryk Adamski, jednak przegrał rywalizację z bramkarzem Jakubem Matczakiem. To się zemściło i stalowcy stracili „gola do szatni”. Łukasz Przebieracz wycelował w słupek, po czym piłka odbiła się od Mikołaja Nowakowskiego i wpadła do siatki. Po przerwie stalowcy zagrali lepiej. Wypracowali sobie kilka okazji, jednak zdobyli tylko honorowego gola. Rzut wolny egzekwował Krzysztof Matuszak, Łukasz Jańczak zgrał piłkę Błażejowi Ciesielskiemu, a ten uprzedził bramkarza Wilków. Rywale sporadycznie przedostawali się w pole karne pleszewian, ale byli do bólu skuteczni. W 90’ Patryk Grabowiecki ustalił wynik potyczki. - Pewnie się oddalamy od wszystkiego, bo sześć punktów straconych. Szkoda, że w takich meczach, w których spotykają się dobre zespoły, akurat prym wiodą sędziowie. Gdybyśmy strzelili tą bramkę choćby z karnego, to ten mecz miałby jeszcze inny przebieg – ocenił Łukasz Bandosz, trener Stali.

STAL PLESZEW – WILKI WILCZYN 1:3 (0:2)

Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak – Piotr Stachowiak Ż, Łukasz Jańczak Ż, Dawid Majchrzak (86’ Adam Wojciechowski Ż), Mikołaj Adamek (85’ Michał Wachowiak), Krzysztof Matuszak Ż, Szymon Rudziński, Mateusz Raczyk, Błażej Ciesielski, Jacek Pacyński Ż, Patryk Adamski

0:1 – Krystian Robak (24’ z karnego)

0:2 – Mikołaj Nowakowski (45’)

1:2 – Błażej Ciesielski (60’)

1:3 – Patryk Grabowiecki (90’)