Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Korzkwy. Mieszkańcy: - Nie chcemy siedzieć w bunkrach!

› Aktualności 15 dni temu    11.02.2020
Redakcja
komentarzy 11 ocen 2 / 50%
A A A
Zebranie wiejskie w KorzkwachZebranie wiejskie w Korzkwach

Gmina Pleszew. Korzkwy. Temat spalonego wigwamu - oraz planów jego odbudowy - zdominował zebranie wiejskie w Korzkwach. Problem braku miejsca spotkań jest poważny, co można było - dosłownie - odczuć na własnej skórze - z powodu mrozu panującego w tymczasowym garażu, w którym odbywało się spotkanie.

 

Tegoroczne zebranie wiejskie w Korzkwach odbywało się w iście spartańskich warunkach. Przypomnijmy: w minionym roku doszło do pożaru wiejskiego wigwamu. Rozwiązaniem tymczasowym jest więc obecnie blaszany kontener... A tam - jak można się domyślać - trudno mówić o „komfortowych” warunkach.

Na początku odbyła się tradycyjna prezentacja władz gminy. Wiceburmistrz Pleszewa Andrzej Jędruszek przedstawił dotychczasowe działania oraz plany. Sołtys Korzkiew i jednocześnie miejska radna Anita Szczepaniak podsumowała z kolei miniony czas.

Jak wyliczała, w ubiegłym roku nie zabrakło imprez integracyjnych - m.in. z okazji Dnia Kobiet, czy festynu z okazji Dnia Dziecka.

- W sierpniu nasze dzieci otrzymały wyprawki, z kolei jesienią byliśmy z seniorkami na Panelu Senioralnym - wyliczała Anita Szczepaniak.

Z inwestycji wymienić można m.in. zakup przenośnych bramek dla dzieci, paliwa do kosiarki wraz z jej konserwacją czy wspomniany montaż tymczasowego garażu.

- Bo na dziś, niestety, nie mamy żadnego miejsca spotkań. Choć w budżecie jest zabezpieczona kwota na ten cel - referowała Anita Szczepaniak.

- Póki co jest to kwota 100 tys. zł - dodawał z kolei wiceburmistrz Jędruszek.

Wspomniane słowa - rozpoczęły długą dyskusję. Bo, jak przypominali mieszkańcy, w wyniku ubiegłorocznego pożaru - stracili cały wiejski majątek.

- Dziś nie mamy nic! Zróbcie coś dla nas, nie chcemy spotykać się w takich warunkach! - apelowali ludzie.

WIĘCEJ PRZERCZYTASZ WKRÓTCE W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (11)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mieszkaniec sąsiedniej wioski
  9 dni temu 11
  Z mojego punktu widzenia.... Miejsce na Sale wiejską macie, skoro 100 tyś jest przeznaczone na tą miejscowość to przecież można w danym roku chociażby za tą kwotę wznieś mury obiektu a w dalszych latach i budżecie dalsze prace nad ową Salą Wiejską czynić... Skoro tyle czasu Korzkwy czekają to i by poczekali następne jeśli widzieli by jakiekolwiek postępy w czynieniu tej inwestycji... A postawienie kolejnego wigwamu mija się z celem, prędzej czy pózniej też mógłby zniknąć tak jak poprzedni... "To mówił, JA Nikodem Dyzma, Prezes, bo ludu trzeba słuchać!..." Amen
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Były mieszkaniec
  13 dni temu ocena: 83%  10
  Może droga redakcja naglosni sprawę. Napisze jak wyglądały wcześniejsze spotkania ,gdzie były organizowane spotkania, w jakich warunkach, od kiedy korzkwy starały się o salę wiejską, jeśli mnie pamięć nie myli to 20 lat na pewno. Dlaczego Korzkwy dostają zawsze resztki . Używane huśtawki itd gdzie na placach zabaw w Pleszewie już nie odpowiadały to do Korzkiew dali żeby ich trochę uciszyć .Tych przykładów znajdzie się więcej. Drogi i chodniki swoją drogą Ale jakieś standardy powinny być zachowane .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Byly mieszkaniec.
  13 dni temu ocena: 75%  9
  Widzę że ktoś jest przeciw sali wiejskiej . To troszkę przypomnę. Gdyby nie pomieszczenie w piwnicy w bloku to kilka lat wstecz nie mieli by mieszkańcy gdzie zorganizować spotkanie . Późniejszy garaż u jednego z mieszkańców też ratował sytuację. Wigwam moze spełniał warunki latem Ale zima szału nie było. Teraz jakiś blaszak postawiony . Przecież to wstyd dla Pleszewa że wioska oddalona o 3km A tak zapomniana. A o zebraniach każdy z sołtysów mógł informować po 10 razy . I tak przychodzili nie liczni . Zaproszenia do ręki nawet by nie pomogły. Starsze pokolenie zawsze było naprzeciw , najlepiej żeby młodzi wszystko robili . Każdy miał wielkie wymagania Ale najlepiej nic nie robić. Przyzwyczajenia wyniesione z Korzkiewskiej Spodzielni wszystko sie nalezalo za Krolika .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ człowiek
  13 dni temu ocena: 71%  8
  Nie rozumiem, żeby w tak skrajnych warunkach odbywać zebranie zorganizowane przez UMiG Pleszew. Po prostu Władza sobie zakpiła ze społeczeństwa Korzkiew. Gdzie jest sołtys Wasz ? Jak on mógł takie spotkanie zaakceptować ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ głos ze wsi
  14 dni temu ocena: 71%  7
  potrzebne są dobre drogi, ścieżki rowerowe i chodniki, żeby móc bezpiecznie jechać lub by dzieci mogły bezpiecznie iść do szkoły czy do koleżanek po szkole a nie jakieś sale nie wiadomo w jakim celu...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ głos ze wsi
  14 dni temu ocena: 56%  6
  mieszkam na wsi od bardzo dawna i jakoś nikt tu mnie nigdy nie zaprasza na żadne spotkania, więc ja się pytam po co wydawać pieniądze publiczne na jakąś salę? i kto na tej sali się będzie spotykał i w jakim celu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Korzkwy
  14 dni temu ocena: 80%  5
  KORZKWY ŻĄDAJĄ RÓWNEGO TRAKTOWANIA WSZYSTKICH WIOSEK ! - panie Burmistrzu. NIE CHCEMY WIGWAMU, CHCEMY SALI JAKIE MAJĄ INNE WIOSKI.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Były mieszkaniec.
  14 dni temu ocena: 100%  4
  100 tyś na śmieszny wigwam . I znowu się coś stanie . O salę wiejską korzkwy walczą od kilku kadencji sołeckich i zero skutku . Wydając co chwilę pieniądze na poronione pomysły tylko miasto się ośmiesza. Już dawno salka by stała za te wigwamy które są zrobione na poziomie pseudo grzebki. Zróbcie coś dla nich w końcu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ anty
  14 dni temu ocena: 36%  3
  ten wigwam sam się nie zapalił.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obiektywni
  14 dni temu ocena: 61%  2
  Mieszkańcy Korzkiew mają rację. W ramach solidarności z nimi, wszystkie sołectwa wiejskie i miejskie powinny cześć swoich funduszy przeznaczyć na wsparcie dla nich. Skandalem jest to, że jedni obradują w komfortowych warunkach i mają pieniądze na festyny, zabawy w Dniu Kobiet, "ławeczki" i inne luksusy, a drudzy obradują w lodowatych warunkach nawet bez ciepłej herbaty. Korzkwianom należy się szacunek choćby za to, że nie posunęli się do szantażowania Burmistrza jak to uczyniła przew. osiedla "Wokół Wieży" pani Dorota Żarnowska.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Miki
  14 dni temu ocena: 87%  1
  Skandalem to jest to że ta pani tam zarządza....