Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Kościelna Wieś z nową halą sportową [ZDJĘCIA]

› Aktualności 5 miesięcy temu    10.01.2019
Ewa Andersz-Wanat
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Ewa Andersz-Wanat

Ponad 10 milionów kosztowało wybudowanie hali sportowej w Kościelnej Wsi. Powstała ona w ciągu kilkunastu miesięcy.

Zebranych w nowej hali sportowej w powitała dyrektor miejscowej szkoły - Katarzyna Laksander. Przypomniała, że inwestycja powstała w ramach projektu "Szkoła z przyszłością", dzięki środkom unijnym, przekazanym przez urząd marszałkowski. Ten przyznał na budowę hali 4 mln złotych, ponad 6 pochodziło z budżetu gminy.

Po przemówieniu dyrektorki wprowadzono poczet sztandarowy, a orkiestra dęta z Kościelnej Wsi zagrała hymn państwowy. Nastąpiło także powitanie licznych gości m.in. posła Jana Mosińskiego, senatora Andrzeja Wojtyłę, marszałka Krzysztofa Grabowskiego, starostę pleszewskiego Macieja Wasielewskiego, właściciela firmy, która budowała halę - Marka Antczaka, wójtów, radnych, przedstawicieli licznych delegatur i organizacji. - Dzisiaj stojąc przed państwem, mogę otwarcie powiedzieć: tak, marzenia się spełniają. Nasze marzenia spełniły się dzięki zaangażowaniu się wielu niezwyczajnych ludzi na czele z wójtem gminy panem Markiem Zdunkiem. W przygotowanie całego przedsięwzięcia budowy sali włączyło się bowiem wiele osób, w tym pracownicy Urzędu Gminy w Gołuchowie oraz cała społeczność szkoły w Kościelnej Wsi - mówiła dyrektor Katarzyna Laksander. Dodała, że hala jest piękniejsza, niż można było to sobie wyobrazić i wręczyła bukiet wójtowi Markowi Zdunkowi.

Po wysłuchaniu informacji o szkole oraz hali poproszono do przecięcia kilku wstęg. Pierwszą, czerwoną, przecinali: wójt Gołuchowa, obecny przewodniczący rady Tomasz Pawlak i były - Jan Sobczak. Zaproszeni goście przecinali kolejne, kolorowe wstęgi. Ostatnia należała do uczniów i przedstawicieli młodzieżowej rady.

Halę poświęcił ks. proboszcz Piotr Wasilewski.

Po uroczystym otwarciu odbyły się występy uczniów ze wszystkich grup wiekowych, od przedszkola, po 8 klasę. Dzieci i młodzież zebrali ogromne oklaski. Były także pokazy sportowe.

Po nich wójt Marek Zdunek wręczał dyplomy z podziękowaniami dla osób zaangażowanych w prace przy budowie hali. Otrzymali je m.in. projektant Paweł Woźniak i właściciel firmy budowlanej - Marek Antczak. Zaproszeni goście przekazywali przywiezione podarki i gratulowali pięknej inwestycji. Był także koncert Orkiestry Dętej OSP w Kościelnej Wsi i mecz siatkówki, rozegrany przez uczniów.

W nowym obiekcie znajdują się: sala sportowa z boiskiem o wymiarach 33 m na 18 m, ze 177 miejscami. Pracownia języków obcych, pracownia chemiczno-biologiczno-fizyczna, siłownia, sala dydaktyczna, gabinet logopedyczny, sala do ćwiczeń korekcyjnych.

Hala w liczbach:

Powierzchnia zabudowy: 1922,62 m2

Powierzchnia całkowita: 3192,51 m2

Powierzchnia użytkowa: 1574,56 m2

Wysokość: 10,40 m

Kubatura: 15.694 m3

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Obiektywnie
  5 miesięcy temu 5
  Ta hala jest im potrzebna jak rybie ręcznik skoro maja jedną mniejsza Hale przy samej szkole... są wsie i szkoły na których nie ma żadnych hal a dzieci muszą ćwiczyć na korytarzach zimą....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kibic
  5 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Myślałem,że wójt za swoje pieniądze pobudował.Tak to się nie ma czym chwalić.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Abcdefgh
  5 miesięcy temu ocena: 50%  3
  Jak byś przeczytał artykuł to byś wiedział!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wf
  5 miesięcy temu ocena: 50%  2
  Ile to pieniędzy kosztowało otwarcie tej sali ? Może by pan wójt ujawnił koszty ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jan
  5 miesięcy temu ocena: 50%  1
  W szkole miałeś tylko wf! czytać nie nauczyli!