› Sport i rekreacja 19 dni temu    28.10.2018
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pleszewski Kosz przegrał z opolanami 77:91Pleszewski Kosz przegrał z opolanami 77:91 fot. P. Hain

Drużyna Weegree AZS Politechniki Opolskiej kontynuuje zwycięską serię. Dzisiaj okazała się lepsza od Kosza Pleszew, wygrywając piąty mecz z rzędu.

KOSZ PLESZEW – WEEGREE AZS POLITECHNIKA OPOLSKA 77:91 (21:29, 8:11, 23:23, 25:28)

Kosz Pleszew: Przemysław Galewski – 17 (3), Mikołaj Spała – 16 (1), Grzegorz Małecki – 11 (1), Alan Urbaniak – 9 (1), Michał Główka – 8 (1), Patryk Marek – 6, Łukasz Ptak – 5, Rafał Kikowski – 3, Mateusz Zimny – 2; najwięcej dla Politechniki: Krzysztof Chmielarz – 19 (3), Łukasz Wojciechowski – 18 (1), Wojciech Leszczyński – 16 (1)

POMECZOWE OPINIE

Dominik Tomczyk (trener Weegree AZS Politechniki Opolskiej): Prowadziliśmy przez cały mecz i kontrolowaliśmy ten wynik, ale były momenty nerwowe, w szczególności w drugiej połowie. Gospodarze w pewnym momencie byli na fali, ale cieszy to, że nie pozwoliliśmy im na to, by nas doszli. Udało nam się odpowiedzieć i odeprzeć ten atak, co prawda nie defensywą, jakbym sobie tego życzył, ale ofensywą, no i dobrze. Ta ofensywa w pierwszej połowie była różna, w pierwszej kwarcie było super, w drugiej dużo gorzej, graliśmy falami.

Kasper Smektała (trener Kosza Pleszew): Opole jest bardzo silnym zespołem, grają tam tacy zawodnicy, na których nas nie stać. Rozmawialiśmy przed sezonem z Chmielarzem i Wojciechowskim, ale kwoty, które zaproponowali, pogrążyłyby chyba nasz klub. Widać było doświadczenie Krzysia Chmielarza w kluczowych momentach. Cieszy to, że zespół podjął grę, walczyliśmy na tyle, na ile mieliśmy sił. Trenowaliśmy przez cały tydzień, ale „Kiko” był na antybiotykach, Przemysław Galewski zmaga się z naderwanym mięśniem, ledwo biega, Łukasz Ptak cały tydzień nie trenował, podkręcona noga i tak można powiedzieć, nie byliśmy na 100% do tego meczu gotowi.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.