Kosz lepszy od Rawii Rawag [ZDJĘCIA]

Kosz lepszy od Rawii Rawag [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Pleszewski Kosz odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach II ligi, pokonując w Rawiczu miejscową Rawię Rawag 75:59.

Początek meczu należał jednak do miejscowych. W pierwszej kwarcie podopieczni trenera Macieja Zaremby dali sobie rzucić tylko 10 punktów, a w 12’ po rzucie za trzy punkty Jędrzeja Jankowiaka wygrywali nawet 25:15. Ale kolejne minuty były w wykonaniu Kosza koncertowe. Na pięć sekund przed końcem połowy Artur Mrówczyński (MVP meczu, eval 23), wyprowadził naszą drużynę na pierwsze tego wieczoru prowadzenie (31:30) i odtąd trwała bardzo wyrównana walka. Gospodarze ostatecznie złamani zostali w ostatniej kwarcie. Przez pięć minut nie potrafili sforsować dobrze funkcjonującej defensywy Kosza, tracąc pod rząd 12 punktów. Warto odnotować wysoką skuteczność rzutową z dystansu naszej drużyny (54%), a zza linii 6,75m trafiło aż sześciu naszych zawodników. Swoje pierwsze minuty na parkiecie w barwach Kosza odnotował dobrzyczanin Mateusz Zimny.

RAWIA RAWAG RAWICZ – KOSZ PLESZEW 59:75 (17:10, 13:21, 20:23, 9:21)

Kosz Pleszew: Artur Mrówczyński – 17 (3), Alan Urbaniak – 14 (4), Paweł Mowlik – 10, Tomasz Zyber – 10, Błażej Pawlik – 9 (1), Paweł Lasota – 5 (1), Rafał Kikowski – 4 (1), Mikołaj Sebakowski – 3 (1), Piotr Ziółkowski – 3, Rafał Urbaniak – 0, Mateusz Zimny – 0; najwięcej dla Rawii: Szymon Maciołek – 17, Grzegorz Paszek - 13