Kosz na zwycięskiej ścieżce

Kosz na zwycięskiej ścieżce - Zdjęcie główne

Drużyna Kosza odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując WKK Wrocław. Awans do fazy play-off jest na wyciągnięcie ręki.

Przez pierwsze dwie kwarty rywale toczyli w miarę wyrównany mecz. – Wiedzieliśmy że zespół WKK bardzo szybko przechodzi z obrony do ataku. W pierwszej połowie mieliśmy z tym duży problem. O ile nie można mieć zastrzeżeń do zespołu za grę w ataku, to w obronie było gorzej, rywale rzucili nam ponad 40 punktów. W drugiej połowie trochę to poprawiliśmy, a trzecia kwarta ustawiła mecz. Ja trochę obawiałem się tego meczu po ciężkim starciu ze Stalą, dlatego cieszę się, że chłopacy wytrzymali zarówno fizycznie i psychicznie – mówił po meczu trener Kasper Smektała. Losy pojedynki rozstrzygnęły się na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. Run w wykonaniu naszej drużyny był po prostu zabójczy. 16 punktów z rzędu sprawiło, że wynik 64:52 zamienił się na 80:52. Skończyło się niewiele niższą wygraną. W naszej drużynie nie było słabych punktów, a na szczególne wyróżnienie zasłużył Artur Mrówczyński (ranking evaluation 33), który zdobył 31 punktów. – Nie przykładam to tego wagi, jestem zbyt doświadczonym zawodnikiem żeby cieszyć się, że rzucam 30 czy 40 punktów. Ja mogę naprawdę rzucić 5, 10 punktów. Cieszę się, że mogę pomóc chłopakom również w obronie, wytargać parę piłek. Najważniejszy jest dla mnie wynik – powiedział po zawodach.

KOSZ PLESZEW – WKK WROCŁAW 98:75 (29:23, 23:18, 24:11, 22:23)

Kosz Pleszew: Artur Mrówczyński – 31 (1), Alan Urbaniak – 20 (1), Przemysław Galewski – 9 (1), Mikołaj Serbakowski – 9 (1), Paweł Lasota – 8, Rafał Kikowski – 7 (1), Błażej Pawlik – 7 (1), Paweł Mowlik – 5, Rafał Urbaniak – 2, Maciej Graja – 0, Dominik Walczak – 0; najwięcej dla WKK: Kamil Fiedukiewicz – 17 (4), Damian Ostrowski – 14 (4), Bartosz Zając - 13