Kosz ograł ostrowską Stal!

Kosz ograł ostrowską Stal! - Zdjęcie główne

Pleszewski Kosz ograł ostrowską Stal w meczu o mistrzostwo II ligi piłki koszykowej.

Tylko początek mecz należał do gości, którzy zdobyli pierwsze cztery punkty, a ostatni raz byli na prowadzeniu w 4’ po trafieniu Wojciecha Żurawskiego (11:7). Pleszewski zespół rozkręcał się z minuty na minutę, a gdy w 6’ po trzypunktowym trafieniu Artura Mrówczyńskiego wyszedł na prowadzenie (12:11), to nie oddał już go do końca zawodów. Mrówczyński okazał się prawdziwym liderem drużyny, zdobył aż 38 punktów, a jego najlepszą wizytówką jest ranking evaluation – 42! – Jest to moje pierwsze zwycięstwo nad Stalą, a grałem tych meczów chyba 10. Do swoich zdobyczy punktowych nie przywiązuję większej wagi. Alan Urbaniak znakomicie rozprowadzał piłkę, miałem czyste pozycje i grzechem byłoby nie trafić – mówił skromnie MVP zawodów, który pogrążył Stal sześcioma trafieniami zza linii 6,75m. Kluczem do zwycięstwa była nie tylko dobra skuteczność rzutowa, ale także świetna gra w obronie. Po trzech kwartach Kosz zwyciężał zaledwie trzema punktami (61:58), ale przez pierwszych siedem minut ostatniej odsłony pozwolił rywalom na zdobycie tylko pięciu punktów i odjechał ostrowianom na spory dystans. Lider Stali, Wojciech Żurawski, uzyskał double-double (23 punkty + 10 zbiórek), ale marna to dla niego pociecha, bo liczy się wynik zespołowy.

KOSZ PLESZEW – STAL OSTRÓW WLKP. 91:75 (22:19, 27:21, 12:18, 30:17)

Kosz Pleszew: Artur Mrówczyński – 38 (6), Alan Urbaniak – 13, Rafał Kikowski – 7 (1), Mikołaj Serbakowski – 6 (2), Paweł Mowlik – 6, Błażej Pawlik – 6 (1), Rafał Urbaniak – 6, Paweł Lasota – 5, Tomasz Zyber – 4, Piotr Ziółkowski – 0, Mateusz Zimny – 0

Stal Ostrów Wlkp.: Wojciech Żurawski – 23, Krzysztof Spała – 21 (3), Mikołaj Spała – 14 (2), Łukasz Wojciechowski – 12 (1), Przemysław Galewski – 3 (1), Patryk Marek – 2, Łukasz Olejnik – 0, Tomasz Radzik - 0