Kosz okradziony z punktów

Kosz okradziony z punktów - Zdjęcie główne

Drużyna Kosza zafundowała swoim kibicom kolejny thriller. Mecz z Śląskiem przegrała w zasadzie już po jego zakończeniu. Kibice pożegnali sędziów okrzykami „Złodzieje”.

Przez pierwsze 15 minut pojedynek był bardzo wyrównany. Pierwszą znaczącą przewagę zespół Kaspra Smektały uzyskał w 17’ po trafieniu najlepszego na boisku Mikołaja Spały (42:33). Ekipa trenera Jacka Krzykały podreperowała wynik, ale fenomenalny rzut Alana Urbaniaka niemal z połowy boiska uwieńczył dobrą grę Kosza w pierwszej połowie i dał prowadzenie 47:41. Niestety, prawdziwy dramat zaczął się w 24’. Kapitan Kosza doznał skręcenia stawu skokowego i na boisko już nie powrócił. Jego koledzy trzymali się bardzo dzielnie, osiągając w pewnym momencie nawet 10-punktową przewagę. Na trzy minuty przed zakończeniem za pięć przewinień „spadł” Łukasz Ptak, co jeszcze bardziej ograniczyło trenerowi Smektale pole manewru. Na 90 sekund przed końcem rywale doprowadzili do remisu 73:73, później było jeszcze po 75, jednak cztery punkty z rzędu Mikołaja Spały pozwoliły uwierzyć w końcowy sukces. Na 7 sekund przed zakończeniem rywale trafieniem z dystansu doprowadzili do stanu 79:78 i natychmiast przerwali akcję Kosza faulem. Patryk Marek trafił jeden z dwóch rzutów wolnych (80:78), jednak ostatnia akcja należała do Śląska. Przewinienie Mikołaja Serbakowskiego i znów rzuty wolne. Jan Malesa trafił pierwszego z nich, przy drugim sam zebrał piłkę i odegrał na obwód do Kacpra Marchewki. Zapis video nie kłamie, zegar włączony został za późno, toteż rzut Marchewki został wykonany już po czasie. Arbitrzy dopatrzyli się przy okazji przewinienia Patryka Marka i zadecydowali o trzech rzutach wolnych. Wrocławianin trafił dwa z nich i mecz zakończył się porażką naszej drużyny 80:81.

KOSZ PLESZEW – EXACT SYSTEMS ŚLĄSK II WROCŁAW 80:81 (28:26, 19:15, 16:16, 17:24)

Kosz Pleszew: Mikołaj Spała – 28, Mikołaj Serbakowski – 19 (2), Alan Urbaniak – 18 (2), Przemysław Galewski – 5 (1), Patryk Marek – 5, Mateusz Zimny – 2, Rafał Kikowski – 2, Łukasz Ptak – 1, Szymon Dekiert – 0; najwięcej dla Śląska: Jan Malesa – 23 (4), Szymon Tomczak – 12