Kosz postraszył lidera

Kosz postraszył lidera - Zdjęcie główne

We Wrocławiu ostatecznie do niespodzianki nie doszło. Pleszewski Kosz przegrał z liderem rozgrywek, Exact Systems Śląskiem II, choć przez większość pojedynku był na prowadzeniu.

Co prawda pierwsze punkty w meczu zdobył najlepszy na boisku Kacper Gordon (eval 21, 28 punktów), ale minutę później Patryk Marek trafił hakiem na 4:2 i aż do 21’ Kosz utrzymywał minimalną przewagę. Stracił ją na chwilę, by w 26’ – po trafieniu zza linii 6,75m Grzegorza Małeckiego – wygrywać już 55:46! Pleszewski zespół miał w tym momencie lepsze statystyki rzutowe, więcej przechwytów, mniej strat, nie ustępował też na tablicach. Ekipa Tomasza Jankowskiego wzięła się ostro do pracy w ostatniej kwarcie. W 34’ odzyskała prowadzenie, którego już nie oddała.

EXACT SYSTEMS ŚLĄSK II WROCŁAW – KOSZ PLESZEW 81:75 (17:22, 22:18, 19:23, 23:12)

Kosz Pleszew: Grzegorz Małecki – 23 (2), Marcin Pławucki – 14 (1), Mikołaj Serbakowski – 11 (1), Mikołaj Spała – 10, Przemysław Galewski – 7, Patryk Marek – 7 (1), Rafał Kikowski – 2, Szymon Rosik – 1; najwięcej dla Śląska: Kacper Gordon – 28 (5)