Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Kosz rozpoczął od porażki

› Sport i rekreacja 7 miesięcy temu    30.09.2018
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kosz rozpoczął nowy sezon od porażkiKosz rozpoczął nowy sezon od porażki fot. P. Hain

Porażką 79:90 z Röben Gimbasket Wrocław zakończył się inauguracyjny mecz Kosza w nowym sezonie drugoligowym.

R E K L A M A

Pierwsze punkty zdobył Przemysław Galewski i jak się później okazało, było to ostatnie prowadzenie pleszewskiej drużyny w tym pojedynku. Niemal natychmiast rzutem zza linii 6,75m odpowiedział Rafał Malitka, a po sześciu minutach rywale zwyciężali już 20:6. - Chłopcy byli bardzo stremowani. W pierwszej kwarcie, która ustawiła mecz, w prostych akcjach wyrzucali piłki w aut. I robili to nawet doświadczeni gracze, którzy mieli gdzieś tam ciągnąć ten zespół – ocenił Kasper Smektała, trener pleszewskiej drużyny. Nadzieje kibiców odżyły w drugiej kwarcie. W 14’ po przechwycie Patryka Marka i szybkim ataku zakończonym trafieniem Grzegorza Małeckiego przewaga wrocławian zmalała do dwóch punktów (29:31). Na początku trzeciej odsłony stopniała nawet do jednego oczka i to by było na tyle. Rozpoczął się koncert rywali w obronie i w ataku. Tymczasem w naszym zespole zaszwankowała najsilniejsza broń – rzut z dystansu. Po trzech kwartach na 19 takich prób skuteczne były tylko cztery. Co innego wrocławianie. Sam Luka Małachow pomylił się tylko raz, a siedem razy piłka po jego rzutach zza łuku ugrzęzła w koszu. Niemal równo z końcową syreną kończącą trzecią kwartę za trzy trafił Maciej Kościuk i przewaga rywali wzrosła do 20 punktów. Było praktycznie po meczu. Trener Röben Gimbasket, Robert Kościuk, miał powody do radości. - Udało mi się utrzymać zespół z zeszłego roku, a dodatkowo sprowadzić nowego gracza, Rafała Malitkę, który wzmocnił nasz zespół. On grał w poprzednim sezonie w I lidze i myślę, że to był klucz do zwycięstwa. Ja dzięki długiej ławce miałem możliwość robienia zmian, rotowania. Jeżeli ktoś miał słabsze momenty, wchodził z ławki następny. Rzuciliśmy 90 punktów, a uważam, że mogliśmy rzucić 100. Naszym celem na ten sezon jest co najmniej szóste miejsce po fazie zasadniczej – powiedział po meczu.

KOSZ PLESZEW – RŐBEN GIMBASKET 79:90 (20:27, 19:17, 17:32, 23:14)

Kosz Pleszew: Alan Urbaniak – 24 (4), Mikołaj Spała – 20 (1), Grzegorz Małecki - 10, Przemysław Galewski – 8, Łukasz Ptak – 7, Patryk Marek – 6, Rafał Kikowski – 4, Mikołaj Serbakowski – 0, Mateusz Zimny – 0; najwięcej dla Röben Gimbasket: Luka Małachow – 37 (7), Maciej Kościuk – 18 (2), Rafał Malitka – 15 (3), Michał Pietrzak - 14

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  R E K L A M A
  R E K L A M A