› Sport i rekreacja 2 miesiące temu    30.09.2018
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kosz rozpoczął nowy sezon od porażkiKosz rozpoczął nowy sezon od porażki fot. P. Hain

Porażką 79:90 z Röben Gimbasket Wrocław zakończył się inauguracyjny mecz Kosza w nowym sezonie drugoligowym.

Pierwsze punkty zdobył Przemysław Galewski i jak się później okazało, było to ostatnie prowadzenie pleszewskiej drużyny w tym pojedynku. Niemal natychmiast rzutem zza linii 6,75m odpowiedział Rafał Malitka, a po sześciu minutach rywale zwyciężali już 20:6. - Chłopcy byli bardzo stremowani. W pierwszej kwarcie, która ustawiła mecz, w prostych akcjach wyrzucali piłki w aut. I robili to nawet doświadczeni gracze, którzy mieli gdzieś tam ciągnąć ten zespół – ocenił Kasper Smektała, trener pleszewskiej drużyny. Nadzieje kibiców odżyły w drugiej kwarcie. W 14’ po przechwycie Patryka Marka i szybkim ataku zakończonym trafieniem Grzegorza Małeckiego przewaga wrocławian zmalała do dwóch punktów (29:31). Na początku trzeciej odsłony stopniała nawet do jednego oczka i to by było na tyle. Rozpoczął się koncert rywali w obronie i w ataku. Tymczasem w naszym zespole zaszwankowała najsilniejsza broń – rzut z dystansu. Po trzech kwartach na 19 takich prób skuteczne były tylko cztery. Co innego wrocławianie. Sam Luka Małachow pomylił się tylko raz, a siedem razy piłka po jego rzutach zza łuku ugrzęzła w koszu. Niemal równo z końcową syreną kończącą trzecią kwartę za trzy trafił Maciej Kościuk i przewaga rywali wzrosła do 20 punktów. Było praktycznie po meczu. Trener Röben Gimbasket, Robert Kościuk, miał powody do radości. - Udało mi się utrzymać zespół z zeszłego roku, a dodatkowo sprowadzić nowego gracza, Rafała Malitkę, który wzmocnił nasz zespół. On grał w poprzednim sezonie w I lidze i myślę, że to był klucz do zwycięstwa. Ja dzięki długiej ławce miałem możliwość robienia zmian, rotowania. Jeżeli ktoś miał słabsze momenty, wchodził z ławki następny. Rzuciliśmy 90 punktów, a uważam, że mogliśmy rzucić 100. Naszym celem na ten sezon jest co najmniej szóste miejsce po fazie zasadniczej – powiedział po meczu.

KOSZ PLESZEW – RŐBEN GIMBASKET 79:90 (20:27, 19:17, 17:32, 23:14)

Kosz Pleszew: Alan Urbaniak – 24 (4), Mikołaj Spała – 20 (1), Grzegorz Małecki - 10, Przemysław Galewski – 8, Łukasz Ptak – 7, Patryk Marek – 6, Rafał Kikowski – 4, Mikołaj Serbakowski – 0, Mateusz Zimny – 0; najwięcej dla Röben Gimbasket: Luka Małachow – 37 (7), Maciej Kościuk – 18 (2), Rafał Malitka – 15 (3), Michał Pietrzak - 14

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.