Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Kowalew. Kontener na PKP zniknie w przyszłym roku?

› Aktualności 10 miesięcy temu    14.09.2018
Redakcja
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A

Gmina Pleszew. Kowalew. Osoby podróżujące pociągami PKP od miesięcy są zmuszone kupować bilety w… kontenerze. Kasa biletowa na dworcu w Kowalewie jest bowiem zamknięta - kupić tu można tylko bilety na kolejkę wąskotorową na pół godziny przed odjazdem. Dlaczego? I kiedy to może się zmienić?

 

- To trochę niepoważne - żeby mając siedzibę dworca stawiać tuż obok kontener i tam sprzedawać bilety - komentuje jeden z Czytelników, który często podróżuje koleją. Sytuacja, o której mówi, nie jest nowa - wszystko ciągnie się tak naprawdę od wielu miesięcy.

- Ten kontener postawiono jakoś na początku roku. Dopóki pogoda nie była taka zła to nie było może większego problemu. Choć i tak sytuacja jest dziś niekomfortowa. Zaraz z kolei przyjdzie jesień i zima. I co? Przy dużym wietrze mam kupować bilet na dworze? Żeby ten bilet czy pieniądze zaraz mi wiatr porwał? Miałem już taką sytuację w innym mieście - dodaje zirytowany. - Ja wiem, że PKP to od dłuższego czasu państwo w państwie, ale bądźmy poważni! Jest dworzec to niech tam sprzedają bilety! A nie w jakimś kontenerze! - zaznacza dobitnie.

Okazuje się, że sprawa jest… skomplikowana. Ale możliwa do rozwiązania od nowego roku. Co mówią nam poszczególnie przewoźnicy?

PRZECZYTASZ O TYM W PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pleszew
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Ten kontener miał być dworcowym WC, a zrobiono z niego kasę biletową. I tak to systematycznie degraduje się Pleszew. Co na to radni MiG Pleszew oraz starostwa? - Widać, że mają to w tyłku,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kowboj
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
I co tam napisali w papierowym wydaniu? Papierowe wydanie najlepiej czyta się w kiblu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Viking
10 miesięcy temu ocena: 0%  2
Tradycyjnie jak dziadostwo to tylko w Polsce, a narzekaja na Unie Europejska. Zeby nie Unia to byscie jezdzili drezynami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ golonka_sojowa
10 miesięcy temu 1
A wystarczyłoby ustawić ze dwa automaty biletowe jak w innych miastach - kasa i tak jest zamknięta akurat jak trzeba bilet kupić ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji