Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

Kowalew. Powiat przejął działki. Przy stacji w końcu powstanie parking?

› Aktualności 4 miesiące temu    24.07.2019
Redakcja
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A

Kowalew. Po latach starań, w końcu się udało. Powiat pleszewski przejął oficjalnie - w połowie lipca - prawo wieczystego użytkowania działek w sąsiedztwie dworca PKP w Kowalewie. To otwiera drogę do modernizacji w przyszłości ulicy Dworcowej oraz stworzenia „normalnego” parkingu przy stacji.

 

Przejęty teren pokolejowy jest stosunkowo niewielki - ma niespełna 549 m² powierzchni.

- Składa się z dwóch działek w bezpośrednim pobliżu dworca: jednej w kształcie trójkąta o pow. 218 m², położonej przed budynkiem dworcowym po jego prawej stronie - fragment placu, miejsce dawnego kiosku „Ruchu” oraz działki w kształcie zbliżonym do prostokąta o pow. 331 m² znajdującej się po lewej stronie dworca między ulicą Dworcową a peronem 1 - obecnie nieformalny parking, miejsce po dawnym szalecie dworcowym - obrazuje Tomasz Wojtala, rzecznik pleszewskiego starostwa.

PKP zgodziło się na nieodpłatne odstąpienie gruntów pod warunkiem zachowania prawa do korzystania z kanalizacji sanitarnej przy dworcu - o czym pisaliśmy już wcześniej na naszych łamach. Teraz - dzięki przejęciu terenów starostwo będzie mogło zaplanować tu tak oczekiwane przez mieszkańców inwestycje.

- Powiat musiał najpierw przejąć te działki, jeżeli chce kompleksowo zreorganizować otoczenie dworca. Umowa stwarza podstawy do przeprowadzenia w przyszłości remontu ul. Dworcowej, wybudowania parkingu i przystanku autobusowego - zaznacza rzecznik.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ 123
4 miesiące temu ocena: 0%  4
Ten trójkącik taki trudny do zagospodarowania
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szofer
4 miesiące temu ocena: 57%  3
Na dworzec w Kowalewie powinno się dojeżdżać tylko ciuchcią lub autobusem. Samochodem także, ale bez możliwości zaparkowania pod dworcem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ..
4 miesiące temu ocena: 0%  2
Ja bym bardzo chętnie dojeżdżał baną i jeździłem... Tyle że wtedy jeździła cały dzień a nie teraz takie godziny...
~ Qwerty
4 miesiące temu ocena: 100%  1
Weź pod uwagę, że z dworca korzystają nie tylko mieszkańcy Pleszewa. 3//4 mieszkańców powiatu mieszka poza Pleszewem.