Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Kowalew. Tak bawiono się na powiatowych dożynkach [ZDJĘCIA]

› Aktualności 10 miesięcy temu    2.09.2018
Redakcja
komentarzy 17 ocen 0 / 0%
A A A
Dożynki powiatowe w KowalewieDożynki powiatowe w Kowalewie

Dożynki w powiecie pleszewskim 2018.  Kowalew był tegorocznym gospodarzem powiatowych dożynek. 

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła. Następnie - na placu koło miejscowej OSP - odbył się główny obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Poligrodzianie”. Nie zabrakło także występów lokalnej młodzieży ze szkoły w Kowalewie.

Starościną tegorocznych dożynek powiatowych była Maria Elżbieta Zdunek z Kowalewa, która wraz z mężem Marianem i synem Mirosławem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 90 ha. Uprawiają głównie zboża, kukurydzę, ziemniaki i rzepak. Posiadają także szklarnię o powierzchni 1.600 m², w której uprawiają pomidory. Należą do Grupy Producentów Warzyw „Zdunek”. Starostą dożynek był z kolei Kazimierz Kałużny z Sowiny Błotnej, który prowadzi gospodarstwo o powierzchni 33 ha. Uprawia głównie kukurydzę, buraki i zboża. Hoduje również bydło - 40 sztuk oraz świnie - 150 sztuk.

Starostom asystentowali Angelika Frankowska z Piekarzewa, która wraz z mężem gospodaruje na 53 ha ziemi (uprawiają głównie kukurydzę, pszenicę i rzepak) oraz Robert Walczak z Zawidowic, który prowadzi z żoną 30-hektarowe gospodarstwo - mają głównie uprawy ziemniaków, cebuli, zbóż, kukurydzy i buraków cukrowych, prowadzą też produkcję zwierzęcą - hodują 20 sztuk bydła opasowego.

Podczas powiatowych dożynek nie mogło zabraknąć konkursu na najładniejszy wieniec. Pierwszej miejsce - i nagrodę w wysokości 600 zł - przyznano KGW Sośnica. Drugie miejsce - i nagroda 500 zł - przypadła KGW Dobra Nadzieja, a trzecie - i nagrodę 400 zł - przyznano KGW Niniew. Ponadto komisja przyznała cztery równorzędne wyróżnienia dla: KGW Białobłoty, KGW Kwileń, KGW Krzywosądów i Karsy oraz KGW Łęg. Otrzymali nagrody w wysokości 300 zł.

W konkursie na najładniejszy witacz dożynkowy pierwsze miejsce zgarnął ten znajdujący się przy ul. Suchorzewskiej w Kowalewie. 500 zł otrzymały panie Teresa i Krystyna. Przyznano także dwa wyróżniania: dla sołectwa Brzezia oraz sołectwa Piekarzew - nagrody wyniosły tutaj po 300 zł.

Osobny konkursu zorganizowała także Lokalna Grupa Działania „Wspólnie dla Przyszłości” - chodzi o tzw. Festiwal Smaków. I tak: najsmaczniejsze danie wykonało Koło Gospodyń Wiejskich z Kuźni - były to zapiekane pierogi z mięsem, ciastka oraz poncz owocowy. Drugie miejsce przyznano KGW Wronów a trzecie KGW Dobrzyca. Zwieńczeniem tegorocznej zabawy dożynkowej był koncert zespołu disco polo - Bayer Full.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z IMPREZY

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (19)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Stanisław
  10 miesięcy temu ocena: 100%  19
  pyrki sadzić a nie robic burdy w komentarzach
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ala
  10 miesięcy temu ocena: 60%  18
  Najciekawszy swoją drogą. Bardziej chodzi o wkład włożony w jego zrobienie. Co za sztuka ustawic kilka balotow jeden na drugim...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ WitacZ
  10 miesięcy temu ocena: 33%  17
  Ustaw baloty...to się przekonasz jaka to sztuka
  ~ Do ktos
  10 miesięcy temu ocena: 50%  16
  Bylo duzo ciekawszych zgadzam sie
  ~ Do ktos
  10 miesięcy temu ocena: 100%  15
  I kto to mówi ten co sie przedstawia hahahah. Troche nauki ortografii by sie przydało. Pewnie jakis gnom z Kowalewa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ery
  10 miesięcy temu ocena: 91%  14
  Dokładnie, aż ,,rzal" czytać jak sołectwo odpowiada na wpisy. Rozpoczął się nowy rok szkolny powinni pomyśleć o rozpoczęciu nauki.
  ~ Ktos
  10 miesięcy temu ocena: 6%  13
  Widze ze strach wyrazic komus prosto w oczy swoje rzale tylko lepiej napisac anonima az sie cisnie na usta jedno stwierdzenie "kozak w necie p...a w swiecie"
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ olo
  10 miesięcy temu ocena: 88%  12
  Nie ma to jak krytyka anonima za anonimowość...
  ~ Ala
  10 miesięcy temu ocena: 75%  11
  Konkurs witaczy ustawiony... !!! Masakra co za gust
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ WitacZ
  10 miesięcy temu 10
  A dla Ciebie, który najciekawszy? A wieniec?
  ~ Swuj
  10 miesięcy temu ocena: 96%  9
  Poni sołtys i Pan z rady sołeckiej razem grają i przegrają za arogancję !!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lepsze jutro
  10 miesięcy temu ocena: 96%  8
  Wszyscy czekają na zmianę sołtysa w Kowalewie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Chrobry
  10 miesięcy temu ocena: 100%  7
  Czyżby sołtys był nieodwoływalny ? Wystarczy, że grupa mieszkańców Kowalewa złoży wniosek w Ratuszu o zorganizowanie zebrania sołectwa i odwołać kobietę.
  ~ edi
  10 miesięcy temu ocena: 97%  6
  Pani Sołtys do strażaka żeby oddał mundur na portalu społecznościowym za to że ławki nie przeniósł, to Ty w takim razie oddaj pieniądze, które bierzesz za sołectwo. Nic nie robi a do mądrowania pierwsza. Tym tekstem po raz kolejny pokazała Sołtyska swoją inteligencję, wcześniej mogliśmy to zobaczyć na spotkaniu wiejskim w sprawie drogi S11. GRATULUJĘ
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Igo
  10 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Pani,,sołtys,, samowoli nigdzie nie widać. Pokaże się jak po pieniądze za nic będą do odebrania za tak zwane sołectwo.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Flora
  10 miesięcy temu ocena: 20%  4
  Czy gazeta zainteresuje się brakiem lekcji w kowalewskiej szkole przez dwa dni, kiedy to we wsi będzie figura św. Michała Archanioła? Czy to szkoła katolicka? Jeśli tak, to dlaczego jest utrzymywana przez nas wszystkich? http://zspkowalew.pl/www/index...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wiesiek
  10 miesięcy temu ocena: 33%  3
  Przecież kowalew i przylegle tej parafi wioski sa tak zdominowane przez proboszcza ze co powie to swiete i tak ma byc,jakby nie wiadomo kim byl,robi z siebie wladce swiata.
  ~ Kowalew
  10 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Dla wszystkich zainteresowanych. To nie szkoła katolicka. A rekolecje sa przeniesione gdyz nue odbyly sie jak w każdej pleszewskiej szkole przed Wielkanoca. Parafia nosi nazwe sw. MICHALA Archaniola i w zwiazku z nawiedzenuem figury odbeda siebone w tym terminie...
  ~ Uki
  10 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Jakość zdjęć poraża. Lepsze zdjęcia robię błyszczykiem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji