Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

KROWA plus ŚWINIA plus…

› Aktualności› Wydarzenia 2 miesiące temu    16.04.2019
Redakcja
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

… czyli 500 zł na krowę i 100 zł na świnię.

PiS obiecuje rolnikom wsparcie finansowe. Propozycja dopłat dla rolników padła w czasie konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Kadzidle. Jarosław Kaczyński zapowiedział wówczas dopłaty dla rolników zajmujących się samodzielną produkcją paszy dla zwierząt. - Sprawa wsparcia tych gospodarstw rolnych, które będą po pierwsze hodowały zwierzęta, które tu się rodzą, czyli z własnego chowu, hodowały w oparciu o własną pasze, zapewniały zwierzętom tzw. dobrostan i w zamian za to otrzymywały bardzo poważne wsparcie - mówił Jarosław Kaczyński. - Wsparcie dla lokalnych producentów żywności ma być możliwe dzięki zwiększeniu udziału Polski w puli środków pochodzących z Unii Europejskiej na rolnictwo. Było 8 procent, wywalczymy, to, że będzie więcej – dodał.

Skąd mają pochodzić wspomniane środki? Jak informuje na Twitterze europoseł Zbigniew Kuźmiuk mają to być pieniądze z Unii Europejskiej, pochodzące z II filara wspólnej polityki rolnej i obowiązywać mają od roku 2021, który rozpoczyna kolejną perspektywę finansową UE. Zgodnie z projektem Komisji Europejskiej na lata 2021-2027 wysokość budżetu ma wynieść 365 mld euro dla państw członkowskich Unii Europejskiej. Na dopłaty dla rolników ma zostać przeznaczone 265 mld euro - jednak nie wiadomo jaka część tej kwoty trafi do polskich rolników. W Kadzidle padła również deklaracja wsparcia wsi ze strony premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił, że trudno mniejszym przedsiębiorcom rywalizować z rekinami. - Wiemy dobrze, że trudno jest, żeby wróbelek pływał tak samo sprawnie jak rekin. Nie można wymagać, żeby małe przetwórstwo było tak sprawne jak wielkie korporacje. Dlatego przygotowaliśmy regulację, dzięki której mały przedsiębiorca dostanie do pół miliona złotych dopłaty na różne przedsięwzięcia, żeby mógł konkurować na rynku z większymi przedsiębiorcami - mówił Morawiecki w Kadzidle.

A Wy co o tym sądzicie?

KROWA plus ŚWINIA plus…

Co sądzicie o nowej propozycji rządu?

ankieta dodana 16.04.2019, ilość wszystkich głosów: 75
popieram
51%
nie popieram
39%
NIE MAM ZDANIA
11%
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ciemny nie jestem
2 miesiące temu ocena: 80%  5
Jakoś słuchałem w radiu tą wypowiedź "Prezesa"nic nie wspomniał o tym jakie będzie trzeba spełnić warunki ani skąd będą pieniądze pochodzić tylko wrzeszczał "ZE OD CZERWCA BĘDZIEMY DOPŁACAĆ DO KAŻDEJ SWINI I KROWY " żenada rządzących jak się teraz tłumaczą myślą że lud jest ciemny i naiwny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
2 miesiące temu ocena: 44%  4
Chociaż coś dla rolników, bo ich ciężka praca jest dla nas niezastąpiona.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ what
2 miesiące temu ocena: 100%  3
ciezko to ja pracuje na swoim oplacajac zus, bez dopłat, niskich kredytow , zapomóg itp.
~ PSL = ZSL
2 miesiące temu ocena: 56%  2
Brawo PiS. Widać, że coś robi dla rolników w przeciwieństwie do POstkomunistycznego PSLu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ what
2 miesiące temu ocena: 67%  1
jak maja mało i ciągle im źle to niech sprzedadzą gospodarkę i idą do prywaciarza lub otworzą swoja firmę i płacą ZUS nie śmieszny KRUS