Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Latać każdy może…? Co sądzicie o lotach marszałka?

› Aktualności› Wydarzenia 6 miesięcy temu    7.08.2019
Redakcja
komentarzy 26 ocen 0 / 0%
A A A

Wakacje. Urlop, wyjazdy, wycieczki… Najlepiej samolotem, z rodziną? Kto by chciał?Pewnie wszyscy. Ale nie wszystkich na to stać. I nie każdy jest marszałkiem Sejmu. Tymczasem Marek Kuchciński przynajmniej sześciokrotnie zabierał swoją rodzinę na pokład rządowego samolotu.

Informacje wywołały szereg krytycznych komentarzy, a opozycja złożyła wniosek o odwołanie marszałka. Ostatecznie marszałek Sejmu wpłacił 15 tys. złotych na cele charytatywne, jednak okazało się przy okazji, że lotów z rodziną było znacznie więcej – w oświadczeniu napisał o 23 takich podróżach.

Ogólnopolskie media z kolei informują również, że rodzinne loty odbywały się też helikopterami. Marszałek tłumaczy, że duża liczba spotkań i uroczystości, w których brał udział, bierze się z jego dużej aktywności na zajmowanym stanowisku.

- Olbrzymia aktywność legislacyjna Sejmu wymaga uczestnictwa obywateli w procesie tworzenia prawa - mówi Kuchciński. - Mam świadomość, że liczba lotów była duża, ale wynikała z modelu pracy, jaki przyjąłem - tak informacje o swoich lotach tłumaczy.

Poinformował, że dokonał kolejnej wpłaty, tym razem 28 tys. zł na fundusz modernizacji Sił Zbrojnych. Przeprosił też wszystkich, „którzy poczuli się urażeni”. Kuchciński przyznał, że był jeden przypadek, w którym z maszyny skorzystała samodzielnie jego żona, gdy on sam wracał z Warszawy do Rzeszowa. Żona Kuchcińskiego udała się do stolicy, ale jak wyjaśnił marszałek, samolot i tak musiał wrócić na swoje lotnisko macierzyste. To właśnie za ten lot marszałek dokonał wpłaty na rzecz Sił Zbrojnych. Loty marszałka Kuchcińskiego kosztowały podatników kilka milionów złotych. Chodzi o prawie sto podniebnych podróży marszałka Marka Kuchcińskiego w okresie od marca 2018 r. do maja 2019 r. Są to loty z Warszawy do Rzeszowa i z powrotem.

A wy co sądzicie o lotach marszałka?

Ankieta nie istnieje
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (26)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gregor
6 miesięcy temu 26
Fascynujące. Ponad 20 komentarzy i żaden na temat. A pytanie było wydawałoby się bardzo proste. "Co sądzicie o lotach byłego marszałka Kuchcińskiego?" No to jako pierwszy odpowiem TerazKurwaMy. https://pl.wikipedia.org/wiki/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ POP
6 miesięcy temu ocena: 100%  25
Zycie Pleszewa to 100% Gazeta Michnicza. Zeszliście na psy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obiektywny
6 miesięcy temu ocena: 100%  24
Gdy zatrzymujesz samochód na autostopie, a kierowca ma wolne miejsce, zabiera Cię. Podobnie czynił Marszałek Kuchciński, Premier Tusk i inni
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
6 miesięcy temu 23
Urbach, "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą"- Joesph Goebbels. Loty Donalda Tuska lustrowano już w 2012r. Tyle, że to był Premier rządu. Za lustrację lotów Matołusza, media dopiero się biorą.
~ ooo
6 miesięcy temu 22
Pomijając różnice między premierem a marszałkiem dziwne, że dokumentacja lotów z lat 2007-2015 nie zaginęła a wręcz zawiera loty anulowane. No i były to loty rejsowe a nie o statusie HEAD (to ogromna różnica).
~ Janek
6 miesięcy temu ocena: 100%  21
Ex-dzięki, właśnie przeczytałem. Robi wrażenie!!!! W takich sytuacjach zastanawiam się dlaczego o tym głośno się nie mówi.
~ Ex
6 miesięcy temu ocena: 100%  20
Janek - tutaj jest wykaz lotów Tuska: https://wpolityce.pl/polityka/...
~ Janek
6 miesięcy temu ocena: 100%  19
No właśnie. A ktoś wykonał wysiłek, żeby sprawdzić ile takich lotów miał premier Tusk.
~ Pleszewianin
6 miesięcy temu ocena: 60%  18
Okradanie panstwa bylo jest i bedzie kazddy grabi do siebie tylko nie trzeba ciagle mowic zle o PO jak robi sie to samo a koledzy z PIS bronia jeden drugiego .Emerytura tez w sejmie i starzy ustapic miejsca mlodym wyksztalconym bo znajomosci i okradanie panstwa sie nie skonczy .PIS rozdaje kase ale zabiera polakom spojrzcie jak wszystko drozeje i oplaty ida w gore
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ted
6 miesięcy temu ocena: 100%  17
Naiwny z ciebie człek. A kto w redakcji umie pisać artykuły dyskusyjne, no kto ?
~ urbach
6 miesięcy temu ocena: 100%  16
Droga redakcjo, proszę jeszcze napisać artykuł na ten temat :) Na pewno będzie mieć on tak duże znaczenie dla mieszkańców Pleszewa jak to co robi Kuchciński. https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urbach
6 miesięcy temu ocena: 100%  15
Jedyny słuszny komentarz do tego artykułu: https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Acapulco
6 miesięcy temu ocena: 79%  14
Nie wiedziałem, że Zycie Pleszewa jest mutantem GW i TVN. Śmierdzi obornikiem i zgniłymi jajami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marian
6 miesięcy temu ocena: 50%  13
Dopóki socjal płynie regularnie na konta żadne złodziejstwa nie zatopią pislamistów. Tak się porobiło w tym kraju.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gregor
6 miesięcy temu 12
"Władza deprawuje. A władza absolutna, deprawuje absolutnie" - John Acton. Urbach, problemem nie jest to, kto teraz kradnie, ale kto przed i po wyborach obiecał, że złodziejstwo teraz się skończy. Po czym kradnie więcej niż ktokolwiek wcześniej "Wystarczy nie kraść" 1.06.2017 -"Te pieniądze im się należały" 22.03.2018 Beata Szydło.
~ urbach
6 miesięcy temu ocena: 81%  11
Pierdolicie Hipolicie z tym określeniem pislamiści. Za PO było złodziejstwo, za SLD było złodziejstwo, za PiS też jest złodziejstwo. Jest jednak różnica, PiS z tych wszystkich złodziejaszków wypada najlepiej bo tym co ukradnie dzieli się z ludźmi i właśnie o to chodzi.
~ Pilot
6 miesięcy temu ocena: 75%  10
Kiedyś posłowie jezdzili pociągiem.teraz mają auta mało!kupcie każdamu posłowi samolot i niech sobie latają kiedy i gdzie chcą!to przecież nic takiego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oszukany wyborca
6 miesięcy temu ocena: 100%  9
Nie ma już ani kropki, ani N. "Grześ" już to dawno POżarł, a niedługo POżrą i jego.
~ urbach
6 miesięcy temu ocena: 100%  8
Użyłem metafory bo wołała tak z plakatów. Ale jak na niebiesko to mówimy o tej samej. Swoją drogą nadal jest w kropka N? To chyba razem z Lubnauer jest drugim członkiem tej partii. ;-)
~ oszukany wyborca
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
nie słyszałem tego wołania, ale wiem , że ubierała się na niebiesko
~ urbach
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
A to nie czasem ta Pani też wołała "pro publico bono"? :)
~ oszukany wyborca
6 miesięcy temu ocena: 100%  5
Posłowie i radni mają za duze diety. Ciekawe ilu byłoby chętnych na te stanowiska, gdyby wcale nie było diet. A propos radnych... Pewna pani z Pleszewa, kandydująca do Rady Miasta i Gminy Pleszew z Partii na N ,przed wyborami głosiła hasło: diety radnych mniejsze o połowę. I co teraz robi ? - Bierze 100 % diety. .Bezczelnoścć oszustwo totalne. Czy pani nie wstyd - pytam panią radną.
~ Ręce opadają
6 miesięcy temu ocena: 67%  4
Droga redakcji, co to za bubel dziennikarski ? To jest wp.pl czy zycie pleszewa ? Wstyd i żenada.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaglądający
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
Totalną tandetą jest ten portal.
~ POkraka
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Tak to jest jak się nie ma o czym pisać a na dodatek nie umie. Miernota z niekompetencją tutaj !
~ urbach
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
To jest tak zwane modelowanie opinii publicznej. Jak za PO były afery to na łamach Życia Pleszewa nie było nawet wzmianki na ten temat. Ale to tylko pożywka dla motłochu i tak oraz sztuczne podgrzewanie wojenki pomiędzy PiS, a PO, a prawdziwe karty i tak rozdaje Izreal/USA, Niemcy oraz Rosja. Zawsze u nas musi być jakieś stronnictwo, czy to Ruskie czy to Pruskie czy to właśnie Amerykańsko-Żydowskie. Tak się złożyło, że wygrana PiS w wyborach właśnie doprowadziła to ostatnie stronnictwo do władzy. :) Zresztą to i tak jest ciekawe... trzeba by sprawdzić czy nie jaki Jerzy Sorosz nie dotował w jakiś sposób Południowej Oficyny Wydawniczej.