Lekkoatleci podsumowali sportowy rok

Lekkoatleci podsumowali sportowy rok - Zdjęcie główne

Uroczystym spotkaniem przy kawie i cieście, przeprowadzonym w klubowej salce Stali Pleszew, lekkoatleci LKS-u OSiR podsumowali bardzo udany rok 2018.

Prezes klubu, Andrzej Madaliński, pogratulował wyników, a tych nie brakowało. Zawodnicy wystartowali ogółem w 24 imprezach, zdobywając medale zarówno rangi wojewódzkiej, jak i krajowej. Największe osiągnięcia przybliżył trener Bernard Woźniak, który wraz z Patrycją Kruchowską-Wojcieszak prowadzi na co dzień zajęcia treningowe. Na podstawie osiągniętych wyników stworzony został klubowy ranking, najlepsza dziesiątka uhonorowana została dyplomami.

KLUBOWY RANKING LEKKOATLETÓW

1.FILIP GRAD – zdobył w Systemie Sportu Młodzieżowego 6 punktów, zajmując w biegu na 800 metrów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 13. miejsce, a w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych – 15. W mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych wywalczył „srebro”, trzykrotnie stawał też na podium Finału Centralnego XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS za drugie miejsce na 800 metrów, trzecie na 1500m oraz trzecie w sztafecie 4X400m.

2. ZUZANNA SZCZEPANIAK – 4 punkty w Systemie Sportu Młodzieżowego zawdzięcza 22. lokacie w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych i 19. miejscu w biegu na 400m Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W mistrzostwach Polski LZS w biegach przełajowych zdobyła brązowy krążek, a w Finale Centralnym XXI Ogólnopolskich Igrzysk LZS zdobywała „srebro” w biegach na 200 i 400m oraz złoto w sztafecie 4X100m

3. ANNA KLŐTZEL – w Systemie Sportu Młodzieżowego wywalczyła trzy punkty, zdobywając na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 12. miejsce w chodzie na 5000m, w tej samej konkurencji Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS była jedenasta. 4. DOMINIKA SZABLEWSKA – drugie miejsce w rzucie dyskiem i piąte w pchnięciu kulą Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zapewniły jej w Systemie Sportu Młodzieżowego trzy punkty.

5. OLGA CZAJKA – zdobyła w Systemie Sportu Młodzieżowego trzy punkty, zajmując w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików trzecią lokatę w biegu na 100 metrów oraz czwartą w biegu na 300 metrów

6. WIKTOR KAROLAK – w biegu na 1000m Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zajął drugą pozycję, dzięki której zdobył w Systemie Sportu Młodzieżowego dwa punkty. Był ponadto dziewiąty w biegu na 1000m Mistrzostw Polski Młodzików.

7. KACPER BANASZAK – był siódmy w biegu na 3000m Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych oraz piąty w biegu na 2000 metrów Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkoatletyce, zdobywając łącznie w SSM dwa punkty. W mistrzostwach Polski LZS w biegach przełajowych zajął czwarte miejsce.

8. MIKOŁAJ JANIK – w SSM wywalczył dwa punkty, zajmując 7 miejsce Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegach Przełajowych oraz dziesiąte w biegu na 2000m Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkoatletyce. Mistrzostwa Polski LZS w biegach przełajowych ukończył na dziesiątej pozycji.

9. ALICJA GRZYBOWSKA – wywalczyła w SSM jeden punkt za ósme miejsce w biegu na 2000 metrów Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkoatletyce.

10. NIKOLA BIAŁAS – wywalczyła dziewiątą lokatę w biegu na 1000m Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkoatletyce, zdobywając w SSM 1 punkt.