Lekkoatleci powrócili z wojewódzkimi medalami

Lekkoatleci powrócili z wojewódzkimi medalami - Zdjęcie główne

Cztery medale wywalczyli reprezentanci LKS-u OSiR Pleszew podczas przeprowadzonych dzisiaj w Poznaniu Mistrzostw Wielkopolski Młodzików w Lekkiej Atletyce. Wszyscy nasi medaliści ustanowili przy okazji rekordy życiowe.

Na najwyższym stopniu podium stanął Mikołaj Janik. Gimnazjalista z Broniszewic wygrał bieg na 2000 metrów, uzyskując czas 6:30.02. Druga lokata i srebrny medal przypadły Wiktorowi Karolakowi z Gimnazjum nr 1 w Pleszewie, który wystartował w biegu na 1000 metrów (2:49,48). Aleksandra Sarna (Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie) także była druga (10,84 w pchnięciu kulą), a dodatkowo otarła się o podium w rzucie dyskiem, będąc z najlepszym swoim wynikiem w tym sezonie czwarta (31,48). Brązowy medal wywalczyła ponadto Dominika Szablewska (Gimnazjum w Choczu), która rzuciła dyskiem na odległość 31,48m. Nieźle poradziła sobie ponadto w pchnięciu kulą, a rezultat 10,18 dał jej czwarte miejsce.