Lekkoatleci z medalami mistrzostw Wielkopolski

Lekkoatleci z medalami mistrzostw Wielkopolski - Zdjęcie główne

Pięć medali wywalczyli zawodnicy LKS-u OSiR Pleszew podczas przeprowadzonych w Poznaniu Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Zuzanna Szczepaniak. Gimnazjalistka z Kowalewa sięgnęła po złoty medal w biegu na 400mppł. juniorek młodszych, bijąc wynikiem 58,67 rekord życiowy. Najlepsza sportsmenka Miasta i Gminy Pleszew w poprzednim roku zdobyła dodatkowo „brąz” w biegu na 200 metrów juniorek młodszych, a rezultat 26,19 jest jej rekordem życiowym. Wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorek zasygnalizowała Sandra Kurkowiak. Uczennica I LO w Pleszewie uzyskała swój najlepszy wynik w tym sezonie w biegu na 400mppł. (65,70) i zdobyła srebrny medal. Filip Grad (I LO w Pleszewie) sposobi się do startu w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W Poznaniu pobił „życiówkę” w biegu na 800 metrów (1:58,49) i wywalczył brązowy medal w kategorii juniorów młodszych. Nikola Błaszczyk (Gimnazjum Dwujęzyczne w Pleszewie) sięgnęła po brązowy medal w biegu na 100 metrów juniorek młodszych (12,81), a dodatkowo była czwarta na dwukrotnie dłuższym dystansie z rekordem życiowym 26,35.