Lekkoatletyczny Memoriał Prof. Bernarda Kobielskiego

Lekkoatletyczny Memoriał Prof. Bernarda Kobielskiego - Zdjęcie główne

Pięć medali zdobyli reprezentanci pleszewskiego powiatu w przeprowadzonym 25 września w Żerkowie XXIII Memoriale Profesora Bernarda Kobielskiego – Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce Młodzików.

Zawody stanowiły imprezę I kategorii Współzawodnictwa Sportowo-Turystycznego Powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Prawo występu mieli młodzi lekkoatleci, którzy urodzili się w 2003 roku oraz młodsi. „Srebro” wywalczył absolwent pleszewskiej „Jedynki”, Wiktor Karolak, który pobiegł na 1000 metrów i uzyskał czas 2:46,00. Brązowe medale ponadto zdobyli: Nikola Białas (ZSP nr 2 w Pleszewie; 1000 metrów – 3:25,60), Dominika Szablewska (Gimnazjum w Choczu; pchnięcie kulą – 10,28), Kacper Banaszak (Gimnazjum Broniszewice; 600 metrów – 1:33,67) oraz Jakub Jakubowski (Gimnazjum Broniszewice; pchnięcie kulą – 11,23). Przy okazji nasi reprezentanci odebrali puchar za trzecie miejsce zespołowo w XII Memoriale Mariana Głuszka – Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce Juniorów Młodszych.