Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Lenartowice. Czytelnik pyta: Gdzie są te nasadzenia?

› Aktualności 10 miesięcy temu    14.09.2018
Redakcja
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
Remont ul. Parkowej w Lenartowicach potrwa do październikaRemont ul. Parkowej w Lenartowicach potrwa do października

Gmina Pleszew. Lenartowice. - Pan burmistrz chwalił się niedawno, że na ul. Parkowej w Lenartowicach - w ramach remontu drogi - nasadzono 150 drzew i jeszcze więcej krzewów. Że niby tak zielono mamy mieć. Mieszkam przy tej trasie i jakoś tego nie widzę - mówi nasz Czytelnik.

 

- Niedawno specjalnie się przejechałem po całości, żeby dokładnie policzyć. I jakoś tych drzew nie widzę - mówi „Życiu Pleszewa” jeden z mieszkańców Lenartowic. - To jak to w końcu jest? Gdzie są te obiecane nasadzenia? Zapytajcie w urzędzie! - dodaje nasz Czytelnik, który poprosił o zajęcie się sprawą.

Przypomnijmy: ulica Parkowa remontowana jest od kilku miesięcy. Nowa trasa - za ponad 5,2 mln zł - ma być poszerzona, zyska także ciąg pieszo-rowerowy, nową kanalizację deszczową oświetlenie i… wspomnianą zieleń, której - jak twierdzi Czytelnik - mimo obietnic w ogóle nie widać.

Co na to władze miasta? Jak się okazuje „zamieszanie” wynika z przeciągnięcia się inwestycji w czasie. Na początku - planowo - miała zakończyć się do końca sierpnia. Teraz wiemy, że potrwa to nieco dłużej. Nowe drzewa i krzewy na pewno jednak będą.

- Inwestycja trwa do połowy października, a nasadzenia to końcowy element - uspokaja Anna Bogacz, rzecznik urzędu miasta. I jak dodaje, zieleń będzie także w innych częściach Lenartowic. - Drzewa będą posadzone nie tylko przy Parkowej, ale i w innych miejscach - komentuje.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Stefek
10 miesięcy temu 9
Droga redakcyjo oczekujemy informacji o kontroli CBA w magistracie w Dobrzycy. Zresztą nie pierwszej. Dlaczego tak cicho ? Mieszkańcy chcą wiedzieć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zurfo
10 miesięcy temu ocena: 100%  8
W gminie przez kilkadziesiąt lat prawie nic nie sadzono. Tysiące takich drzewek mają mniejsze znaczenie niż jedno, dorodne drzewo. No, ale lepiej późno niż wcale... przynajmniej przyszłe pokolenia będą mogły się nimi cieszyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zofija6788
10 miesięcy temu ocena: 25%  7
A w Grodzisku nic się nierobi. W Lenartowicach radna wszystko potrafi załatwić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przyjaciel
10 miesięcy temu ocena: 100%  6
Tylko tak naprawde co załatwiła? Chyba swoja prywate, blokuje budowe sali gdzie jako jedyna duza wioska lenartowice jej nie maja. Pytanie dlaczego nie chce sali?
~ Koleś z Kaliskiej
10 miesięcy temu ocena: 75%  5
A ja mam pytanie z innej beczki czy na ul głównej przy Kaliskiej powstaną lampy Ścieżka rowerowa i dla pieszych jest a lamp brak strach wieczorem chodzić tamtedy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iza
10 miesięcy temu ocena: 71%  4
Drzewa już były i oczywiście wszystkie wycięli i wyrzucili a teraz będą sadzić nowe no paranoja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ogrodnik
10 miesięcy temu ocena: 50%  3
Droga za 5 baniek chwile się robi. ale ci ludzie niecierpliwi w tych lenartowicach. Tyle dostali i jeszcze im mało. Może temu panu jako rekompensate za czekanie posadzić tuje na ogródku?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Efek
10 miesięcy temu ocena: 38%  2
To niech Pan czytelnik zapyta burmistrza,a nie z płaczem do gazety biegnie
~ Re-Ogrodnik
10 miesięcy temu ocena: 90%  1
Szanowny Panie - ok 2 tygodnie temu w prasie pojawiły się informacje, że na nowo wyremontowanym odcinku drogi posadzono drzewa, była to rzekomo wypowiedź jednego z włodarzy Gminy. Czytelnik który zgłosił się do redakcji domagał się sprostowania. Co do drogi za ponad 5 mln to przerost formy nad treścią. Zamiast 2 szerokich chodników, po których można jeździć autami można było zrobić jeden a drogę zrobić szerszą. Przejedź się Pan i zobacz jak zaprojektowano zjazdy na posesje i pola (nawet dużym sprzętem rolniczym na niektórych zjazdach nie zjedziesz) dlatego wszystko się przedłuża bo ktoś dał ciała i taki projekt zrobił a ktoś inny bezmyślnie podpisał. A najlepsze z tego wszystkiego jest to, że za rok - 2 lata będą zrywać chodnik i kłaść rury pod gaz bo szkoda było teraz te rury założyć. Ale to jest Polska .....