Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 LESZEK B

Lider Agrounii porwał rolników w Kowalewie

› Aktualności 6 miesięcy temu    7.02.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Kowalew. „Słuchajcie tego chłopaka, dobrze mówi” – skandowali rolnicy, którzy przyszli na spotkanie w Kowalewie z liderem Agrounii - Michałem Kołodziejczakiem.

 

W ciągu dwóch godzin monologu gościa i rozmów z nim - padło wiele mocnych słów. Kołodziejczak porwał zebranych, a była ich ponad setka. Wielu z nich podchodziło do stołu podpisywać deklarację członkostwa w nowym ruchu.

Michał Kołodziejczak opowiedział o tym, jak powstawała Agrounia. Organizacja, do której już w tej chwili należy kilka tysięcy osób z różnych stron Polski, wywodzi się z Unii Ziemniaczano-Warzywnej, która początkowo walczyła o interesy producentów m.in. ziemniaków czy kapusty. Obecnie wielu członków Agrounii to producenci trzody chlewnej. Przedstawiciele przede wszystkim tego sektora produkcji rolnej zjawili się właśnie w Kowalewie.

Rolnicy mają dość niskich cen żywca trzody chlewnej i pracy na granicy opłacalności. - Obudził się duch polskiego rolnictwa. Mam nadzieję, że nie zaprzepaścimy szansy i nawet, jeśli sytuacja na rynku się poprawi, nadal będziemy zjednoczeni - powiedział Damian Pelka, organizator spotkania w Kowalewie.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W AKTUALNYM PAPIEROWYM WYDANIU "ŻYCIA PLESZEWA"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!