› Sport i rekreacja› Piłka nożna 6 dni temu    15.04.2018
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Tak Damian Drzewiecki strzelił pierwszego gola dla CKS-u Zbiersk	Tak Damian Drzewiecki strzelił pierwszego gola dla CKS-u Zbiersk  fot. P. Hain

Czarni Dobrzyca nie byli faworytami starcia z liderem A-klasy, ale też nikt chyba nie przypuszczał, że tak łatwo dadzą się ograć zespołowi ze Zbierska.

W pierwszej połowie mieli nawet dwie bardzo dogodne sytuacje na strzelenie bramki, jednak ani Bogumił Mrugacz, ani Arkadiusz Prusak nie zdołali pokonać Sławomira Kamańczyka. Rywale z kilku okazji wykorzystali dwie i to w odstępie raptem jednej minuty. Najpierw Damian Drzewiecki wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Damiana Koniecznego, a po chwili drugi z wymienionych wykończył składny kontratak.. Po przerwie zespół ze Zbierska zdecydowanie już dominował i podkreślił to golami Szymona Pawłowskiego, Mateusza Kubiaka i Mateusza Pietrzaka. Dwaj pozostali nasi reprezentanci zagrali na wyjazdach. Żaki Taczanów uległy 0:2 RKS-owi Radliczyce, a Gladiatorzy Pieruszyce ograli w Ostrowie Wlkp. miejscowy OKS 6:3. Adam Cegła w pełni zastąpił kontuzjowanego Marcina Orszulaka i wbił cztery gole. Po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Skowroński i Bartosz Łyskawka.