Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AWOZNY A1

LKS Gołuchów gotowy do startu

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 4 miesiące temu    7.08.2019
Piotr Hain
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Praca na treningach zaowocuje zwycięstwami w lidze?Praca na treningach zaowocuje zwycięstwami w lidze? fot. P. Hain

W najbliższą sobotę LKS Gołuchów meczem z Olimpią Koło zainauguruje występy w IV lidze sezonu 2019/2020. O przygotowaniach, zmianach w składzie i celach na ten sezon opowiada trener Maciej Dolata.

Przygotowania

- Z uwagi na to, że okres przygotowawczy był krótki i intensywny chcieliśmy grać sparingów mało, ale za to jakościowych. Zagraliśmy tylko i wyłącznie z trzecioligowcami. Bilans jest okrutny, bo przegraliśmy trzy mecze, jeden zremisowaliśmy, choć meczów w Koninie i w Jarocinie nie musieliśmy przegrać. KKS to inna jakość piłkarska, stąd nasza wysoka porażka. Zyskaliśmy materiał do pracy, korygowaliśmy nasze błędy, mocno pracując na treningach. Generalnie z okresu przygotowawczego jestem bardzo zadowolony – ocenia Maciej Dolata.

Kadra zespołu

- Kiedy dowiedzieliśmy się, że z drużyny odejdą Marcin Szymkowiak i Szymon Gałczyński, to naturalną rzeczą stało się uzupełnienie tej grupy. W międzyczasie z zespołem pożegnał się także Patryk Cierniewski, Ubyło nam trzech piłkarzy i uzupełniliśmy ten skład do liczby 18. Doszło dwóch doświadczonych piłkarzy – Michał Grzesiek i Konrad Chojnacki. Trzecim zawodnikiem, który do nas dołączył, okazał się Maciej Mikołajczyk, który jest młodzieżowcem, ostatnio wypożyczonym do Błękitnych Wronki. Status quo pozostał w bramce. Udało nam się zakontraktować Marcina Antczaka, choć miał propozycje gry w KKS-ie Kalisz. Kadrę mamy tylko i wyłącznie osiemnastoosobową, no ale prezes mnie tu zapewnia, że w każdej chwili będę mógł skorzystać z zawodników drużyny rezerw – wyjaśnia szkoleniowiec.

Cele sportowe

- Jesteśmy zespołem, który stać na to, by znaleźć się w czołowej piątce. Fajnie, jakbyśmy powalczyli o „pudło”. Na pewno chcemy się pozbyć falowości, a taką falowość mieliśmy w rundzie jesiennej, gdzie po fajnym początku mieliśmy fatalny wrzesień i tego na pewno byśmy nie chcieli. Najbliższe trzy-cztery mecze pokażą, na co stać drużynę z Gołuchowa i gdzie jest nasze miejsce. Mam nadzieję, że kibiców będzie jeszcze więcej. Zachęcam tu poprzez „Życie Pleszewa” wszystkich kibiców, aby odwiedzali nasz stadion i kibicowali drużynie gołuchowskiej – mówi trener LKS-u.

Początek sobotniego meczu z Olimpią Koło o godz. 17:00

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!