LKS Gołuchów nie jest już liderem

LKS Gołuchów nie jest już liderem - Zdjęcie główne

LKS Gołuchów nie jest już liderem wielkopolskiej IV ligi. Zadecydowała o tym strata dwóch punktów w konfrontacji z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Pojedynek ułożył się świetnie dla ekipy Pawła Rutkowskiego. Jakub Smura dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na głowę Maurycego Niemczyka i po chwili Marcin Antczak zmuszony został do wyciągnięcia piłki z siatki. Najlepszej okazji na doprowadzenie do wyrównania nie wykorzystał Paweł Stempień. Zaraz po przerwie gołuchowianie wbili za to dwie bramki. Najpierw Krzysztof Czabański wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Szkudlarskiego, a trzy minuty później indywidualną akcję sfinalizował golem Jakub Szymkowiak. Tarnowianie, dążąc do wyrównania, odkrywali się, jednak żaden z gołuchowskich kontrataków nie zakończył się sukcesem. Powiodło się za to gościom. Krzysztof Czabański nie zdołał przeciąć toru lotu piłki, kopniętej przez Macieja Frankowskiego, uczynił to natomiast były piłkarz Lecha, Błażej Telichowski. Mecz zakończył się remisem 2:2, który oznacza, że w tabeli LKS został wyprzedzony o jeden punkt przez Pogoń Nowe Skalmierzyce. – Zremisowaliśmy i traktujemy to jako stratę dwóch punktów. W drugiej połowie mieliśmy tyle sytuacji, że gdybyśmy wykorzystali jedną, dwie, a wynik zamknęlibyśmy około dwudziestej minuty, to byłoby po zawodach. Kontuzje i kartki spowodowały, że mogłem dokonać tylko dwóch zmian. Dopisujemy sobie punkt i jedziemy dalej – skomentował trener Maciej Dolata.

LKS GOŁUCHÓW – TARNOVIA TARNOWO PDG. 2:2 (0:1)

LKS Gołuchów: Marcin Antczak, Michał Grzesiek, Grzegorz Kuś, Krzysztof Czabański, Paweł Majusiak, Jakub Szymkowiak (67’ Maciej Marcinkowski), Dawid Guźniczak, Maciej Mikołajczyk, Paweł Stempień (73’ Michał Marciszak), Mateusz Szkudlarski, Krystian Benuszak

0:1 – Maurycy Niemczyk (4’ głową)

1:1 – Krzysztof Czabański (47’)

2:1 – Jakub Szymkowiak (50’)

2:2 – Błażej Telichowski (83’)