LKS Gołuchów ponownie na czele IV ligi

LKS Gołuchów ponownie na czele IV ligi - Zdjęcie główne

LKS Gołuchów wykorzystał potknięcie Pogoni Nowe Skalmierzyce (0:2 z Unią Swarzędz) i powrócił na pierwsze miejsce w tabeli wielkopolskiej IV ligi. W meczu 12. kolejki spotkań pokonał Polonię Kępno.

Już do przerwy było 2:0. Konrad Chojnacki zagrał piłkę wzdłuż pola bramkowego, a tę do pustej bramki skierował Dawid Guźniczak. Trzy minuty później Mateusz Szkudlarski popisał się prostopadłym podaniem do Krystiana Benuszaka, a napastnik LKS-u wykorzystał sytuację „sam na sam” z bramkarzem Polonii,. – Druga połowa była w naszym wykonaniu dużo słabsza. Niepotrzebnie oddaliśmy plac przeciwnikowi, straciliśmy bramkę i daliśmy mu pożywkę. Przegrywaliśmy dużo pojedynków w powietrzu. Rywale stwarzali sobie sytuacje poprzez długie piłki, choć nie było może sytuacji stuprocentowych, po których mogło być 2:2 – ocenił Maciej Dolata, trener LKS-u. W doliczonym czasie gry Paweł Stempień wypuścił prostopadłą piłką Krystiana Benuszaka, który ustalił wynik potyczki. – Nie zagraliśmy wielkiego meczu, ale mecze z Kępnem charakteryzują się tym, że jest dużo walki, a mało grania. Mnóstwo zdrowia trzeba było zostawić, by przywieźć trzy punkty. Jedynym minusem był fakt, że Krystian Benuszak zobaczył czwartą żółtą kartkę i w kolejnym meczu z Centrą będzie musiał pauzować – dodał Maciej Dolata. Pojedynek z ostrowianami odbędzie się w Gołuchowie 19. pażdziernika o godz. 15:00.

POLONIA KĘPNO – LKS GOŁUCHÓW 1:3 (0:2)

LKS Gołuchów: Marcin Antczak, Michał Grzesiek, Marcin Wandzel Ż, Grzegorz Kuś, Paweł Majusiak, Konrad Chojnacki (75’ Maciej Marcinkowski), Mateusz Szkudlarski (60’ Adrian Hajdasz Ż), Dawid Guźniczak, Jakub Szymkowiak Ż (60’ Paweł Stempień), Krzysztof Czabański (75’ Maciej Mikołajczyk), Krystian Benuszak Ż

0:1 – Dawid Guźniczak (31’)

0:2 – Krystian Benuszak (34’)

1:2 – Filip Latusek (58’)

1:3 – Krystian Benuszak (92’)