LKS Gołuchów znów liderem IV ligi!

LKS Gołuchów znów liderem IV ligi! - Zdjęcie główne

LKS Gołuchów zakonczył rundę jesienną zwycięstwem nad Winogradami. Wygrana - wobec remisów Tarnowii Tarnowo Podgórne i Victorii Września - pozwoliła na powrót na pierwsze miejsce w tabeli IV ligi.

Podopieczni trenera Macieja Dolaty całkowicie zasłużenie wywieźli trzy punkty z Poznania. Trzy bramki strzelił Krystian Benuszak. Dwie z rzutów karnych – po faulach na Jakubie Szymkowiaku i nim samym. W końcówce po indywidualnej akcji ustalił wynik meczu, lobując miejscowego bramkarza. W międzyczasie najlepszy strzelec LKS-u miał jeszcze jednego karnego (po faulu na Pawle Stempniu), ale „jedenastki” nie wykorzystał. Tylko przy jednej bramce „zamieszani byli” całkowicie inni zawodnicy. Rzut rożny wykonywał Konrad Chojnacki, uderzał Dawid Guźniczak, bramkarz odbił piłkę, ale Krzysztof Czabański poprawił głową. – Chcieliśmy od początku zaatakować, wiedząc, jak wyglądały mecze Winograd z innymi zespołami. Trzcianka i Tarnovia wygrały tylko jedną bramką, Trzcianka przegrywała tutaj nawet 0:2 i goniła wynik. Wyszliśmy dość mocno, stworzyliśmy kilka sytuacji, z minuty na minutę nakręcaliśmy ich bramkarza, który miał dzień konia. W pierwszej połowie wykonywał takie parady, że aż ze zdumienia przecieraliśmy oczy. W drugim kwadransie rywale też mieli swoje sytuacje, ale końcówka znów należała do nas. W szatni ustaliliśmy sobie pewne poprawki, wiedząc, że drużyna Winograd bardzo dobrze wchodzi w drugą połowę. I początek należał do rywali, ale po strzeleniu trzeciej bramki mecz praktycznie się skończył. Cieszymy się, że dopisaliśmy sobie trzy punkty, ze nasz lider nadal strzela i że po korzystnych dla nas wynikach na innych boiskach powróciliśmy na fotel lidera, co na pewno jest dużym sukcesem naszego klubu – ocenił Maciej Dolata.

WINOGRADY POZNAŃ – LKS GOŁUCHÓW 0:4 (0:1)

LKS Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Paweł Majusiak, Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Michał Grzesiek, Dawid Guźniczak, Maciej Mikołajczyk (70’ Maciej Marcinkowski), Konrad Chojnacki, Jakub Szymkowiak (70’ Michał Marciszak), Krzysztof Czabański (64’ Paweł Stempień), Krystian Benuszak